Dzień dobry. Mam pytanie, czy to możliwe, że terapeuta (psychodynamiczny) specjalnie stosuje technik

2 odpowiedzi
Dzień dobry. Mam pytanie, czy to możliwe, że terapeuta (psychodynamiczny) specjalnie stosuje technikę spóźniania się na sesje? Wpadania na ostatnią chwilę? Przeciągania sesji innym pacjentom moim kosztem? Przesuwania terminów z różnych przyczyn? Strasznie mnie to irytuje, czego nie ukrywam. Boję się wtedy, sama nie wiem czego, choć czasem to tylko kilka minut. Wydawało mi się, że omówienie tego jest sposobem na zmianę w jej zachowaniu, ale nic z tego. Wszędzie mówi się o punktualności pacjentów, ale to chyba powinno iść w obie strony. Może podświadomie chce mnie unikać? Staram się być dobrą pacjentką, tylko te opóźnienia mnie denerwują i zgłaszam to. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Dzień dobry, coś chyba wiem nt. psychoterapii i jak sądzę nie ma techniki "spóźniania się", podobnie jak nie ma techniki "unikania mówienia dzień dobry" :) , kwestie które Pani opisuje normuje się kontrakcie terapeutycznym (wielkie słowa, ale to po prostu ustalenie warunków brzegowych współpracy) i tak samo jak Pacjent nie przychodząc na sesję bez odwołania powinien za nią zapłacić, tak też terapeuta nie może się spóźniać. Pozdrawiam.

Jeśli chcesz nadal chodzić do tego psychoterapeuty, powiedz mu, jak się czujesz i czego Ci brakuje wtedy, kiedy przeciąga sesje innych Twoim kosztem albo się spóźnia.
Zadaj mu te same pytania osobiście. Tylko wtedy poznasz prawdę.

W każdym razie nie ma takich technik terapeutycznych, natomiast etyka zawodowa psychoterapeutów zdecydowanie wymaga punktualności i trzymania się wcześniejszych ustaleń co do czasu trwania sesji.

Szczerze mówiąc pierwszy raz w życiu słyszę, żeby to terapeuta się spóźniał.....