Dzień dobry, Mam problem z założonym mostem porcelanowym. Otóż półtora roku temu zgłosiłam się do p

2 odpowiedzi
Mam problem z założonym mostem porcelanowym. Otóż półtora roku temu zgłosiłam się do pracowni protetycznej w celu uzupełnienia górnej 3 i 4 prawej.Protetyk opiłował dwie górne 1,2,,5,6.Wykonał most na metalu bez uzgodnienia ze mną, dopiero w domu zobaczyłam ten metal.Nie poinformował mnie o całej ofercie, na moje pytanie dlaczego jest metal odpowiedział że tak się robi standartowo.Ja metalu nie toleruje gdyż mam cały czas stany zapalne dziąseł i przyzębia i podniebienia.Nawet nie mogę używać metalowej biżuterii bo zaraz pojawia się stan ropny.Ponadto zęby były krzywe w ten sposób że od prawej dwójki aż do 6 każdy kolejny był dłuższy, co spowodowało że 6 była bardzo dużą i długością sięgała dolnego dziąsła gdzie są też dwa ubytki które zamierzam uzupełnić ale nie ma miejsca.Ponadto od strony wewnętrznej wszystko było moim zdaniem źle wyprofilowane gdyż zęby dzwoniły, zgrzytały i zachaczały górne o dolne.Zgłosiłam swoje obawy, to protetyk spiłował dolną zdrową 2 ,ale to nic nie dało.Nie mogłam prawidłowo wymawiać słów zawierających głoski ,"s,c,Dz" doszło do tego, że zaczęłam unikać wymawiania zdań zawierających te litery i szukałam zastępczych słów.Most przez cały czas był zamocowany tymczasowo,. bo cały czas czułam dyskomfort , najgorzej było od strony wewnętrznej.Duża 6 ograniczała jakikolwiek ruch zębami w prawą stronę bo blokowała . Zapytałam też protetyka czy metal zawiera nikiel to odpowiedział, że nie wie.Zauważyłam też, że zaczął mnie unikać.Mówił np żeby przyjść we wtorek, to jak przyszłam stwierdził że dzisiaj nie ma czasu i mam przyjść w piątek. I tak to trwa od czerwca 2017 roku.W, końcu go zapytałam ile lat mam jeszcze czekać na ten most,. bo zapłatę zainkasował z góry.Jestem już tym bardzo zmęczona i postanowiłam zakończyć dalszą współpracę, poprosiłam o zwrot zapłaty, to stwierdził, że odda mi 1/2 bo męczy się ze mną już półtora roku.Odmówiłam i powiedziałam że podam sprawę do sądu, bo nie dopełnił podstawowych obowiązków, nie zlecił wykonania wymaganego zdjęcia, nie uzgodnił ze mną jaki ten most ma być na jakim podkładzie . Uważam, że robi to metodą prób i błędów.Ostatnio na moje żądanie zdjęcia tego mostu, bo ja już dłużej nie mogę tego używać wykonał most próbny, ale też zęby w nim są krzywe tzn lewa, 1 krótszy od prawej , jest spora różnica ,niż w zgryzie ani zwarciu się nie składa, ewidentnie wyczuwam różnicę poziomów lewej strony łuku, gdzie mam swoje zęby a prawą stroną.Jestem już tym bardzo zmęczona, bo zależało mi na tych zębach.Przeznaczyłam na nie moją nagrodę za, 40 lat pracy. Teraz nie mam ani pieniędzy ani zębów.Za kilka dni mam mieć wykonany most prawidłowy, ale mam wielkie obawy, następnych iluś lat napewno nie będę czekała. Pozostanie chyba jednak sąd, mam porobione fotografie z tego co wykonał tak na wszelki wypadek. Może ktoś jest w stanie mi coś więcej poradzić, bo ja już nie mam siły a poddać się nie mogę, bo musiałabym chodzić bez zębów!
Dzień dobry.
Bardzo mi przykro z powodu Pani rozczarowania wykonaną pracą protetyczną.
Zapraszam do siebie na konsultacje, wyjaśnię wszelkie wątpliwości i zaproponuje odpowiedni plan leczenia dla Pani.
Zapraszam
Michal Witecki
Akademia Dentystow
Mogielnicka 31
Grójec

Witam!
Na podstawie tego listu trudno cokolwiek orzec. To trzeba zobaczyć i przeanalizować. Jest wiele czynników istotnych dla sprawy zgryzu, estetyki. Do tego nie wiadomo na jakim metalu jest zrobiona praca. Czy ma Pani jeszcze inne korony na metalu czy ta jest tylko jedną ? Czy ma Pani stwierdzoną alergię na metal a jeśli tak to jaki ? Takie badanie ułatwi lekarzom pracę jeśli zostanie przekazane przez pacjenta na samym wstępie.