Dzień dobry, mam problem z wysoko ustawionymi rzepkami w kolanach.Dwukrotnie miałam wykonywane usg k

Dzień dobry, mam problem z wysoko ustawionymi rzepkami w kolanach.Dwukrotnie miałam wykonywane usg kolana oraz rentgen. Korzystałam już z usług fizjoterapeuty, na których miałam wykonywane: pole magnetyczne, fale uderzeniową, manualnie wykonywane masaże w okolicy rzepki, po bokach kolana oraz na mięśniach uda. Przyjmowałam Cartexan i miałam wstrzykiwany do kolana kwas hialuronowy. Od lutego tego roku skończyłam przyjmować Arthryl w postaci zastrzyków. Nic nie pomogło w dłuższej perspektywie czasu. Czy leczenie osoczem w tym przypadku byłoby efektywne, czy może lepszym rozwiązaniem byłaby operacja?

1 odpowiedź


wszystko zależy od tego na czym polegają objawy: na bólu? na podwichaniu rzepek? w celu zaproponowania leczenia konieczne jest badanie kolana za pomocą rezonansu magnetycznego, obejrzenie wszystkich posiadanych badań obrazowych oraz badanie kolan podczas konsultacji ortopedycznej

Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online

Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.