Dzień dobry, mam problem z koncentracją, pamięcią, skupieniem się nad prostymi zadaniami. Radzę sob

2 odpowiedzi
Dzień dobry,
mam problem z koncentracją, pamięcią, skupieniem się nad prostymi zadaniami. Radzę sobie dobrze w pracy, ale czasem nie potrafię odnaleźć się nawet w własnym mieszkaniu. Czasem coś odłożę, a potem tego pół dnia szukam. Biorę talerz, ale zapominam o sztućcach. Rozprasza mnie jakiś niewinny dźwięk, i nie potrafię się zupełnie skupić, a nawet wywołuje to napady złości. Nie wiem nawet do jakiego lekarza się udać i co z tym problemem zrobić. Mam 25 lat, a mój umysł to jeden wielki bałagan. Czy jest jakiś sposób na to? Czy mogę coś z tym zrobić?
Witam,
z problemami opisanymi w poście warto zacząć od wizyty u lekarza pierwszego kontaktu, on jako specjalista zdecyduje, czy wskazana jest wizyta np. u lekarza neurologa. Jeżeli problemy z pamięcią, koncentracją pojawiły się po jakimś trudnym, emocjonującym doświadczeniu może zaleci wizytę u lekarza psychiatry. Uważam, że najważniejsze, by nie bagatelizować opisanych objawów. Obniżają jakość życia. bez wyjaśnienia ich przyczyny i bez ich leczenia mogą powodować wtórne problemy, takie jak np. obniżenie nastroju, skłonność do wycofywania się z kontaktów z innymi itp. Zachęcam do szukania pomocy u specjalistów. Wszystkiego dobrego! Pozdrawiam!

Dzień Dobry, polecam omówić ten temat podczas wizyty ze specjalistą. Pozdrawiam serdecznie