Dzień dobry. Mam problem od jakiegoś czasu nie mogę spać straciłam apetyt. Nic mi się nie chce zrobi

3 odpowiedzi
Mam problem od jakiegoś czasu nie mogę spać straciłam apetyt. Nic mi się nie chce zrobiłam się strasznie placzliwa. Czy do psychiatry muszę mieć skierowanie? Zapomnialabym ze jestem w 5 tyg leczenia sofosbuvirem i rebetolem czy to może być skutek uboczny. Nic mnie nie cieszy a kiedyś byłam pełną życia kobieta mam 35 lat
Dzień dobry,
Dobrze że czujnie obserwujesz własne ciało i zachowanie. Wobec stosowanych lekow może pojawić się objaw bezsenności, nudności, apatii. Jeżeli stan ten utrzyma się dłużej niż 2 tygodnie, skieruj się do lekarza, który te leki przepisał. Może zmieni je lub uzupełni, a z pewnością wyjaśni co się dzieje od strony medycznej.
Takim prostym sposobem, na radzenie sobie z obniżonym nastrojem i siłami witalnymi jest aktywność zarówno fizyczna jak i towarzyska. Na początek porozmawiaj z kimś Ci bliskim, kto zawsze wspiera Cię i jest niezawodny. W wyniku spotkania może pojawią się inne pomysły, jak sobie radzić z tymi dolegliwościami. Próby przeciwdziałaniu im, wymiana poglądów, sama rozmowa poprawi Twoje samopoczucie i wzmocni.
Gdyby było to z jakiś powodów niemożliwe, zawsze możesz skorzystać z konsultacji psychologicznej, psychoterapii.

Dzień dobry, leki które Pani bierze mogą wywoływać skutki uboczne związane ze złym samopoczuciem. Na początek proszę skonsultować sie z lekarzem prowadzącym i opowiedzieć mu o swoim samopoczuciu, on najlepiej będzie zorientowany czy tak może być czy nie powinno.
Do psychiatry nie potrzebuje Pani skierowania.
Pozdrawiam Joanna Borowczak
Dzień dobry. Samym leczeniem farmakologicznym nie rozwiąże się danego problemu, leki pomagają jedynie maskując dany problem, a nie rozwiązują go. Dobrym rozwiązaniem byłoby udanie się na terapię i przepracowywanie danych trudności tak, aby nie utrudniały funkcjonowania na codzień. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk