Dzień dobry. Mam ogromny problem ze skórą.Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś mógłby mi doradzić, pomó

1 odpowiedzi
Mam ogromny problem ze skórą.Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś mógłby mi doradzić, pomóc ? Choć wiem, że wykorzystaliśmy chyba już wszystkie możliwe środki. Opiszę mój przypadek. Stwierdzono u mnie AZS. Borykam się z tym problemem od 10 lat. Obecnie mam 22 lata. Przedtem skórę miałem idealną. Zaznaczę, że przeszedłem już wszystkie mozliwe badania. Począwszy od testów skórnych, kilka razy testy z surowicy, testy na gluten, testy na reakcje alergiczne opóźnione itp. Testy wziewne wykazały, że jestem uczulony na trawy itp. Od 4 lat nie jem produktów mącznych ponieważ w nikłym procencie miałem alergię na żyto i pszenicę. W najgorszym okresie atopii cała skóra ciekła, pękała i złuszczała sie garściami. Obecnie oprócz diety bezglutenowej, jestem odczulany na pyłki. Jestem pod stałą kontrolą alergologa, dermatologa i pulmonologa. Wyniki spirometrii są całkowicie w normie. Od pieciu miesiecy mam tez problem z włosami. Pojawiły się placki -łysienie plackowate . Zaznaczę , że 2 krotnie juz taki stan włosów miałem i po jakimś czasie odrosły Pani dr. stwierdziła, że to jest związane z atopią. Bardzo proszę o wszelkie rady, gdzie można by szukać pomocy. Kto mógłby mi jeszcze pomóc i na ile jest to możliwe. Bardzo dziękuję za wszelkie porady i pomoc.
Bez przeprowadzenia szczegółowego wywiadu, zbadania pacjenta , uzupełnieniu badań nie mogę " w ciemno" wskazać dlaczego nie ma efektu . Proponuję zapoznać się z moja świeżo wydana książką " Oswoić alergie" ( wyd. BURDA). Zawarłam w niej wszystko na temat azs. Jeśli po lekturze książki i próbie dalszego leczenia nie będzie poprawy, zapraszam do swojego gabinetu .