Dzień dobry. Mam na największym palcu u prawej stopy zgrubienie. Wznosi się ono konkretnie ku górze

1 odpowiedzi
Dzień dobry. Mam na największym palcu u prawej stopy zgrubienie. Wznosi się ono konkretnie ku górze nie w kierunku lewej stopy. Mam również lekkie zgrubienie idąc od palca ku górze w okolicach kości łódkowatej. Gdy chodzę cały dzień czuję jakby lekki ból ale również jakby te miejsca były rozpalone(ciepłe). Chciałem zapytać czy to już Artretyzm? Czy może jest to podagra? Może jednak co wykluczam hallux gdyż zgrubienie idzie chyba na bok bardziej niż do góry. W tym miejscu również robi mi się lekko fioletowy kolor tak jakby niszczony był staw w tym miejscu. Robiłem badania krwi na obecność kwasu moczowego w listopadzie i było 6.3mg/dl gdzie normą jest pomiędzy 3.4-7.0. Teraz w marcu wyszedł 5.3mg/dl. Jakie badania jeszcze mogę zrobić . Rentgen wykazał również zmiany w tych okolicach. Może powinienem zrobić "Rezonans"? Czytałem że można z tej części pobrać próbkę i zbadać czy rzeczywiście odkładają się tam kryształki z nadmiaru kwasu moczowego i niszczą staw. Może jednak jest to coś innego. Do jakiego lekarza należy się udać? Dziękuję
Proponuję udać się do doświadczonegoreumatologa ze wszystkimi dotychczas wykonanymi wynikami badań. Na podstawie tego opisu trudno ocenić jaka to diagnoza.