Dzień dobry mam dziecko z toksycznym chłopakiem kontroluje Mnie sprawdza telefon szantażuje Mnie wsz
4
odpowiedzi
Dzień dobry mam dziecko z toksycznym chłopakiem kontroluje Mnie sprawdza telefon szantażuje Mnie wszystkim buntuje Moich bliskich przeciwko Mnie nie mam prawa mieć kolegów a On ma prawo mieć koleżanki jak spotkam się z kolegą to On nie da mi samej z Nim pogadać a jak nawet da to bez przerwy w sms potrafi Mnie wyzywać i szantażowac szantażem wymusza też inne rzeczy np sex też bardzo bym chciała ułożyć sobie lepiej życie mam z Nim syna i co mogę zrobić???
Dzień dobry,
Na podstawie tego co Pani pisze, wydaje się, że ma Pani co najmniej dwie możliwości - zostać w tej toksycznej relacji, jeśli jest Pani w stanie, albo odejść i ułożyć sobie życie. Decyzja należy do Pani.
Wiele kobiet decyduje się tkwić w toksycznej relacji ze względu na tzw. "dobro dziecka". Natomiast pojawia się pytanie, czy wyrastanie w toksycznym domu jest rzeczywiście dobre dla dziecka?
Proszę rozważyć plusy i minusy obu sytuacji, tzn.jeśli Pani zostanie w tym związku i jeśli Pani odejdzie. Proszę pomyśleć o konsekwencjach krótko- i długoterminowych, jakie mogą być przeszkody, co może być pomocne, itp. Następnie proszę ocenić, jak dobre jest każde z tych rozwiązań na skali od 0 do 10 i wybrać to, które wydaje się lepsze.
Mam nadzieję, że to choć w jakimś stopniu pomocne.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Snarska
Na podstawie tego co Pani pisze, wydaje się, że ma Pani co najmniej dwie możliwości - zostać w tej toksycznej relacji, jeśli jest Pani w stanie, albo odejść i ułożyć sobie życie. Decyzja należy do Pani.
Wiele kobiet decyduje się tkwić w toksycznej relacji ze względu na tzw. "dobro dziecka". Natomiast pojawia się pytanie, czy wyrastanie w toksycznym domu jest rzeczywiście dobre dla dziecka?
Proszę rozważyć plusy i minusy obu sytuacji, tzn.jeśli Pani zostanie w tym związku i jeśli Pani odejdzie. Proszę pomyśleć o konsekwencjach krótko- i długoterminowych, jakie mogą być przeszkody, co może być pomocne, itp. Następnie proszę ocenić, jak dobre jest każde z tych rozwiązań na skali od 0 do 10 i wybrać to, które wydaje się lepsze.
Mam nadzieję, że to choć w jakimś stopniu pomocne.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Snarska
Dzień Dobry, zachęcam do kontaktu ze specjalistą, aby szerzej omówić ten temat podczas wizyty.
Pozdrawiam serdecznie
Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry, jak Pani z pewnością zauważa jest wiele wątków w Pani historii i część na pewno nie została wypowiedziana w Pani wiadomości. Zachęcam do kontaktu ze specjalistą, który pomoże znaleźć różne opcje zachowań, lecz nie w sposób nakazujący, sugerujący, lecz w zgodzie z Pani poglądami i oglądem Pani obecnej sytuacji.
Pozdrawiam!
Pozdrawiam!
Z tego, co Pani opisuje, nie wygląda to na zwykłe problemy w związku, ale na przemoc psychiczną i zachowania kontrolujące. Sprawdzanie telefonu, izolowanie od innych ludzi, podwójne standardy („jemu wolno, Pani nie”), wyzwiska, szantaż oraz wymuszanie współżycia seksualnego są bardzo poważnymi sygnałami ostrzegawczymi.
Najważniejsze jest, aby nie traktowała Pani tego jako swojej winy ani czegoś, co musi Pani po prostu znosić dla dobra dziecka. Dziecko również doświadcza skutków życia w atmosferze kontroli, lęku i konfliktu.
Praktycznie doradzałbym:
zacząć dokumentować obraźliwe wiadomości, groźby i przejawy szantażu,
porozmawiać z jedną zaufaną osobą z rodziny lub grona znajomych o tym, co się dzieje,
skontaktować się z psychologiem lub organizacją wspierającą osoby doświadczające przemocy,
zastanowić się nad planem bezpieczeństwa i możliwościami większego uniezależnienia się od partnera.
Jeżeli dochodzi do wymuszania seksu, gróźb lub innych form przemocy, warto również skorzystać z pomocy prawnej i instytucjonalnej.
Najważniejsze pytanie nie brzmi: „Jak sprawić, żeby on się zmienił?”, ponieważ nie ma Pani kontroli nad jego zachowaniem. Bardziej pomocne jest pytanie: „Jak mogę ochronić siebie i dziecko oraz odzyskać wpływ na własne życie?”
To, że myśli Pani o lepszym życiu dla siebie i syna, jest bardzo ważnym sygnałem. Zachęcałbym, aby potraktować te myśli poważnie i nie zostawać z tym problemem samej. Pomoc w takich sytuacjach jest dostępna i nie musi Pani przechodzić przez to w pojedynkę.
Najważniejsze jest, aby nie traktowała Pani tego jako swojej winy ani czegoś, co musi Pani po prostu znosić dla dobra dziecka. Dziecko również doświadcza skutków życia w atmosferze kontroli, lęku i konfliktu.
Praktycznie doradzałbym:
zacząć dokumentować obraźliwe wiadomości, groźby i przejawy szantażu,
porozmawiać z jedną zaufaną osobą z rodziny lub grona znajomych o tym, co się dzieje,
skontaktować się z psychologiem lub organizacją wspierającą osoby doświadczające przemocy,
zastanowić się nad planem bezpieczeństwa i możliwościami większego uniezależnienia się od partnera.
Jeżeli dochodzi do wymuszania seksu, gróźb lub innych form przemocy, warto również skorzystać z pomocy prawnej i instytucjonalnej.
Najważniejsze pytanie nie brzmi: „Jak sprawić, żeby on się zmienił?”, ponieważ nie ma Pani kontroli nad jego zachowaniem. Bardziej pomocne jest pytanie: „Jak mogę ochronić siebie i dziecko oraz odzyskać wpływ na własne życie?”
To, że myśli Pani o lepszym życiu dla siebie i syna, jest bardzo ważnym sygnałem. Zachęcałbym, aby potraktować te myśli poważnie i nie zostawać z tym problemem samej. Pomoc w takich sytuacjach jest dostępna i nie musi Pani przechodzić przez to w pojedynkę.
Podobne pytania
- Witam podejrzewam u siebie nerwicę. Mam takie objawy jak np: kołatanie serc wysoki ciśnienie ból brzucha ból w okolicach serca i czasami duszności czyli raz mnie to boli raz tamto i tak na przemian robiłem w tamtym roku wszystkie z możliwych badań i wszystkie miałem w porządku ciężko mi jest…
- Dzień dobry, czy jest to powszechna praktyka, że doktor, który ma przeprowadzić u mnie rewizję leczenia kanałowego pod mikroskopem po zakończonym zabiegu zostawi ząb bez odbudowy, bo na odbudowę mam się udać do swojej dentystki? Nie jestem w stanie ustalić tych 2 zabiegów na jeden dzień stąd…
- Pękająca skóra w miejscach szwów po plastyce napletka co robić ?
- 2 miesiące temu powiększałam usta kwasem. Teraz po 2 mies. zaczeły wychodzić mi siniaki bez powodu... A przy całowaniu usta puchną są sine i pojawia się drętwienie. Do tej pory to bagatelizowałam dopóki nie zaczęło się to pojawiać zupełnie bez powodu. Sine plamy i pełno krwinek.Bardzo mnie…
- Szanowni Państwo, od wielu miesięcy cierpię na ból śródbrzusza. Lekarz, który wykonywał mi usg podejrzewa zrosty na obszarze jelita krętego, spowodowane najprawdopodobniej zapaleniem wyrostka robaczkowego (nie byłam operowana). Jakie badanie może to potwierdzić? Czytałam o badaniu pasażu przewodu…
- Tydzień temu miałam zabieg termolezji nerwu trojdzielnego twarzy na 2 płaszczyznach. Ból trwa cały czas i to normalne? Dlaczego ból nie ustąpił? skoro zabieg się udał. Taka dostałam inf. zaraz po wykonaniu zabiegu. A cierpię nadal dretwa twarz, mrowienie bolesne. Jestem załamana.
- Witam .Mam 35lat I myślałam że z wiekiem zapomne o mojej przeszłosci. Jednak tak nie jest.Jako dziecko byłam wykorzystana seksualnie przez kuzyna(dokładnie pamietam jego dotyk i słowa ktore do mnie mowił).Nie mowiłam nigdy nikomu o tym.Wspomnienia sie nasilaja. Często myślę o tym.Mam problemy…
- Dzień dobry, chciałabym się dowiedzieć do jakiego specjalisty powinnam się udać z wyrwanym paznokciem i uszkodzoną macierzą?
- Witam, mam 20 Lat. Miałem uczucie ciężkości jądra w mosznie jakiś czas temu i teraz tak jakby to ustało. Czy jest to objaw jakiejś choroby?
- Podczas przebiegania przez ulice wszedł niesamowicie duży ból dolnej części pleców Po tygodniu bólu praktycznie nie było Ponownie podobna sytuacja tym razem z bólem takim następnego dnia ze chodzic się nie szło. Teraz ból jest i co chwile wraca Co to może być? Pomocy.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.