Dzień dobry mam dziecko który ma roczek . wczoraj wieczorem dostał gorączkę miał temperature 38\39 s

3 odpowiedzi
Mam dziecko który ma roczek . wczoraj wieczorem dostał gorączkę miał temperature 38\39 stopni C i dzisiaj zauważyłam ze mu sie ząbek wychodzi i mam pytanie czy dlugo trzyma takie dziecko gorączka?
Przy ząbkowaniu 24-48 h

Samo ząbkowanie nie jest przyczyną gorączki. Zazwyczaj w tym okresie wsytępuje wyższe ryzyko infekcji ze względu na rozpulchnioną sluzówkę jamy ustenj i łatwiejsze przenikanie drobnoustrojów.
Gorączka przy dobrym samopoczuciu dziecka i bez innych objawów po 3 dniach powinna zostać skontrolowana przez lekarza. Jeśli występują jakieś dodatkowe objawy, które budzą niepokój rodzica, warto omówić je z lekarzem.
Tak wysoka temperatura, nawet przy podejrzeniu, że przyczyną jest ząbkowanie, wymaga jednak u rocznego dziecka badania lekarskiego. Jeśli to ząbkowanie, wysoka gorączka powinna szybko się zmniejszyć, ale kontrola jest potrzebna.