Dzień dobry, mam 32 lata, jestem tydzień po usunięciu migdałków i zauważyłam że zmieniło się moje od

1 odpowiedzi
Dzień dobry, mam 32 lata, jestem tydzień po usunięciu migdałków i zauważyłam że zmieniło się moje odczucie smaku i powonienia. Czuję zdecydowanie mocniej każdą potrawę, więcej smaków, jak i również lepiej oddycham (przed zabiegiem miałam ciągle zatkaną jedną dziurkę) i czuje inaczej zapachy, intensywniej o głębszych barwach. Czy to normalne?
Tak, opisywane przez Panią zmiany są możliwe po usunięciu migdałków i zwykle nie są powodem do niepokoju. Po zabiegu często zmniejsza się przewlekły stan zapalny oraz poprawia drożność nosa i gardła, co może powodować intensywniejsze odczuwanie smaków i zapachów. Objawy te najczęściej stopniowo stabilizują się w ciągu kilku tygodni. Do kontroli lekarskiej warto zgłosić się, jeśli pojawi się utrata smaku lub węchu, drętwienie języka albo utrzymywanie się objawów przez kilka miesięcy.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.