Dzień dobry. Mam 30 lat, endometriozę I stopnia, po laparoskopii AMH 0,2. Wynik taki był 4 lata

1 odpowiedzi
Dzień dobry.

Mam 30 lat, endometriozę I stopnia, po laparoskopii AMH 0,2. Wynik taki był 4 lata temu. Przed operacją AMH 0,75

Moje miesiączki tylko na początku były obfite, później raczej zawsze skąpe i bolesne.
Cykl wahał się między 23/28 dni. Bardzo rzadko 21 a praktycznie wcale 30.
Nie biorę zadnych leków, prócz letroxu.

Problem zaczął się w lutym tego roku
20 dniowy cykl (plamienie i miesiączka).
Kolejna miesiączka po 26 dniach. Bardzo krótka. Nie przestały mnie po niej boleć piersi.
Obecnie mam 36 d.c. i nie mam miesiączki.
Od 34 d.c plamię.
Test ciążowy negatywny. ( 2 razy):
Nie odczuwam żadnych bóli.
Nie poszłam do ginekologa, bo myślałam, że zaczął się okres.

W moczu mam leukocyty. 15/20 w polu widzenia. Badanie robiłam po chorobie.
Ostatnia kontrola u ginekologa, w sierpniu podobno podczas owulacji.

Badania hormonalne robiłam w 2016 roku 3 d.c.

FSH: 8,0
Faza folikularna: 3,5/ 12,5
Owulacja: 4,7 /21,5
Lutealna: 1,7 -/7,7
Menopauza: 25,8/134,8

LH: 5,3

Faza folikularna: 2,4 / 12,6
Owulacja: 14 / 96,0
Lutealna: 1/ 11,4
Menopauza: 7,7 /59,0

ESTRADIOL: 86,99

Faza pęcherzykowa: 138/ 313

Owulacja: 291/ 323
Faza lutealna: 235/ 346
Po przekwitaniu: 24,9 /145

Tsh na dawce 50 letroxu 3,1.

Czy konieczna jest bardzo szybka wizyta u ginekologa?
O czym może świadczyć poniższa sytuacja? O przedwczesnej menopauzie?
Czy powinnam przed wizytą zrobić jakieś badania?
Dzień dobry, w mojej opinii wymaga Pani konsultacji i badania. Pilność tej konsultacji uzależniona jest od tego czy planuje mieć Pani jeszcze dzieci czy też nie. Jeśli tak to natychmiast powinna Pani zgłosić się do lekarza zajmującego się medycyną płodności. Jeśli nie to powyższe objawy również wymagają kontroli, ponieważ jest Pani w bardzo dużej grupie ryzyka przedwczesnej niewydolności jajników (Zespół POI (POF)) i tym samym przedwczesnego wystąpienia menopauzy. Aktualne objawy mogą zwiastować ten stan. Badania laboratoryjne przedstawione przez Panią to prehistoria - trzeba wykonać aktualne.