Dzień dobry. Mam 28 lat, uprawiam amatorko sport (biegi, rower). Od kilku lat odczuwałam pieczenie p

1 odpowiedzi
Dzień dobry. Mam 28 lat, uprawiam amatorko sport (biegi, rower). Od kilku lat odczuwałam pieczenie przy kostce i pod kolanem, dodatkowo pod kolanem i wzdłuż uda mam wyczuwalne zgrubienie. Dopiero w tym roku ustalono, że żyła odpiszczelowa ma nieregularne światło, jest przewężona i odcinkowo z refluksem. Czy można jakoś to leczyć? Nie wiem, czy umawiać się do innego lekarza. Flebolog, u którego byłam rzucił tylko: "jak Pani przeszkadza, to niech Pani sobie tę żyłę przetnie" i wyprosił mnie z gabinetu, bo 15 min przeznaczone na wizytę minęło.
Dziękuję za każdą pomoc
Agnieszka
Dzień dobry,
Niezmiernie przykro słyszeć jak została Pani potraktowana, mogę tylko wyrazić swoje ubolewanie nad sytuacją. Jeśli występuje refluks oznacza to, że żyła jest niewydolna. Istnieje kilka możliwości leczenia zabiegowego niewydolnej żyły odpiszczelowej (klasyczna flebaktomia chirurgiczna, zabiegi laserowe, skleroterapia czy też hybrydowe zabiegi mechaniczno-chemiczne). Warto umówić wizytę stacjonarną w ośrodku, który wykonuje takie zabiegi, gdyż wtedy zostanie Pani zbadana przez operatory, który będzie mógł zdecydować razem z Panią czy konieczny jest zabieg. Na pewno wskazana jest także kompresjoterapia czyli stosowanie podkolanówek lub pończoch uciskowych (w Pani przypadku zapewne ta druga opcja), które powinny być dobrane odpowiednio do Pani potrzeb i stanu niewydolności.
Pozdrawiam
Sugeruję wizytę: Konsultacja flebologiczna - 250 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.