Dzień dobry, mam 26 lat i borykam się z problemem częściowej stulejki oraz krótkiego wędzidełka. Mam

Dzień dobry, mam 26 lat i borykam się z problemem częściowej stulejki oraz krótkiego wędzidełka. Mam za sobą dwie wizyty u urologa, jednak z powodu silnej nadwrażliwości nie byłem w stanie stosować przepisanych maści – wiąże się to dla mnie ze zbyt dużym dyskomfortem psychicznym oraz fizycznym (dodam że jestem osobą z zaburzeniami lękowymi oraz ASD). Od dawna myślę o obrzezaniu, ale paraliżuje mnie lęk przed igłami i jakimikolwiek zabiegami w tej okolicy. Ta bariera skutecznie powstrzymuje mnie przed decyzją. Czy istnieje możliwość przeprowadzenia zabiegu w sedacji dożylnej lub wziewnej? Czy po zabiegu możliwe jest też wsparcie lekiem poprawiającym komfort psychiczny w pierwszych dniach? Zależy mi na przejściu przez to bez traumy.

1 odpowiedź


Zupełnie bez traumy się nie da. Oczywiście zabieg można wykonać zabieg w znieczuleniu ogólnym , czy sedacji, ale to wymaga ot chociażby założenia wkłucia dożylnego i samego pobytu w szpitalu. Następnego dnia po zabiegu wyjdzie Pan do domu, ale po zabiegu będzie miał Pan założony opatrunek. Opatrunek będzie Pana mocno podrażniał, będzie Pan go musiał samodzielnie zmieniać przez kilka dni. Te wszystkie elementy wiążą się również z dużym dyskomfortem psychicznym oraz psychicznym. Jeśli jest Pan na to gotowy, zapraszam

Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online

Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.