Dzień dobry. Mam 24 lata. Nie potrafię powiedzieć jak długo cierpię na depresję ale leczenie rozpocz

1 odpowiedzi
Dzień dobry. Mam 24 lata. Nie potrafię powiedzieć jak długo cierpię na depresję ale leczenie rozpocząłem jakieś 3-4 lata temu. W tym czasie próbowałem już prawie wszystkiego. Korzystałem zarówno z leczenia psychiatrycznego jak i z pomocy psychologów. Niestety nic nie przynosiło żadnych pozytywnych rezultatów. Największym utrapieniem obecnie są lęki społeczne i notoryczne napięcie uniemożliwiające "normalne" codzienne życie, nie mówiąc już o podjęciu pracy. Jakieś pół roku temu przez napady lęków , które mnie nawiedzają straciłem status osoby bezrobotnej , a co za tym idzie nie posiadam dostępu do państwowej służby zdrowia. Na prywatną z oczywistych względów mnie nie stać. Gdyby nie utrzymanie ze strony rodziców już dawno bym zrezygnował ale w tych najcięższych momentach myślę o tym jak bardzo by przeżywali moje odejście... Lęki rozrosły się do takich rozmiarów , że nawet zwykłe wyjście z domu często bywa wielkim problemem , a wyjście do lekarza to istna katorga. Mam po prostu wrażenie , że każda możliwość załamuje się przede mną to z jednego powodu , to z innego. Dosłownie jakbym był przeklęty i skazany na tę "ziemską męczarnie". Przepraszam za przydługi tekst. Chciałbym po prostu jak najlepiej opisać problem. Stawiam więc jasne pytanie z nadzieją , że cokolwiek to zmieni. Czy jest w moim przypadku jakiekolwiek wyjście poza zakończenie tej "gry na nierównych warunkach"?
Dzień dobry Jest Pan młodym człowiekiem , który jest na początku drogi swojego życia i chociaż dotychczas nie uzyskał Pan pomocy w swoim cierpieniu to nie należy rezygnować z dalszych prób leczenia. Zgodnie z polskim ustawodawstwem osoba nieubezpieczona z zaburzeniami psychicznymi może nieodpłatnie skorzystać ze świadczeń zdrowotnych w ramach NFZ. Serdecznie pozdrawiam Magdalena Skał-Mydłowska