Dzień dobry. Mam 23 lata. Niecałe 1,5 roku temu zdjęłam aparat ortodontyczny stały. Nosiłam go ponad

Mam 23 lata. Niecałe 1,5 roku temu zdjęłam aparat ortodontyczny stały. Nosiłam go ponad 3 lata. O ile zęby na dole idealnie mi się wyprostowały, to z efektu prostowania górnych zębów nie jestem do końca zadowolona. Łuk jest ładny, ale dwójka, która wystawała najbardziej, wciąż lekko wystaje. Podobnie jest z jedynkami. Jedna niecałe pół milimetra wystaje do przodu (jest to ledwo zauważalne). Chciałam zapytać, czy możliwa jest korekcja tej drobnej wady bez ponownego zakładania aparatu stałego? Czy możliwe jest, aby w moim wieku spróbować "doprostowanie" tych dwóch zębów aparatem ruchomym?

2 odpowiedzi


Tak jest to możliwe - zapraszam na konsultację Invisalign (leczenie przeźroczystymi niewidocznymi nakładkami noszonymi na zębach 22h, które można ściągnąć w trakcie jedzenia itp.) . Na wizycie konsultacyjnej proponuję zeskanowanie zębów skanerem wewnątrzustnym czyli wykonanie takiego wirtualnego modelu szczęki i zębów i od razu będzie można zrobić symulację wyprostowania tych zębów, które Panią martwią oraz ocenić jak długo będzie Pani nosić niewidzialne nakładki. Zapraszam serdecznie.

Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online

Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.


Witam.Nieduze rotacji mozna skorygowac nakladkami przezroczystymi,wykonanymi w kazdym laboratorium.Wystarczy jedna lub dwie.Pozdrawiam.

IA

Igor Astaszew

stomatolog

Warszawa

Umów wizytę

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.