Dzień dobry, Mam 22 lata. Od 18 roku życia zauważyłam, że zaczyna pogarszać mi się wzrok. Zaczęłam

1 odpowiedzi
Dzień dobry,
Mam 22 lata. Od 18 roku życia zauważyłam, że zaczyna pogarszać mi się wzrok. Zaczęłam nosić okulary. Jednak wada wzroku idzie w bardzo szybkim tempie do przodu. W tym momencie mam -4,5 i --4,75. Zauważyłam że zaczal mi pogarszać się wzrok ponownie ( w czerwcu byłam u okulisty). Od sierpnia zaczęłam pracę w biurze, prędzej nie miałam dużej styczności z komputerem itd.Czy można zatrzymać jakoś postępującą wadę wzroku? Zaczyna mnie to martwić, jestem młodą osobą z dużą wada wzroku,a co będzie dalej.
Na to pytanie nie da się odpowiedzieć bez wizyty. Obecnie jest kilka metod które mogą u części pacjentów spowolnić progresje krótkowzroczności, ale to czy akurat ten przypadek będzie się kwalifikował trudno ocenić przez internet. Dodatkowo należy zaznaczyć że wszystkie są badane jedynie na dzieciach więc nie mamy twardych dowodów jak działają u dorosłych, natomiast przez analogie jest duża szansa że będą działać podobnie