Dzień dobry, Mam 22 lata. Od 18 roku życia zauważyłam, że zaczyna pogarszać mi się wzrok. Zaczęłam
1
odpowiedzi
Dzień dobry,
Mam 22 lata. Od 18 roku życia zauważyłam, że zaczyna pogarszać mi się wzrok. Zaczęłam nosić okulary. Jednak wada wzroku idzie w bardzo szybkim tempie do przodu. W tym momencie mam -4,5 i --4,75. Zauważyłam że zaczal mi pogarszać się wzrok ponownie ( w czerwcu byłam u okulisty). Od sierpnia zaczęłam pracę w biurze, prędzej nie miałam dużej styczności z komputerem itd.Czy można zatrzymać jakoś postępującą wadę wzroku? Zaczyna mnie to martwić, jestem młodą osobą z dużą wada wzroku,a co będzie dalej.
Mam 22 lata. Od 18 roku życia zauważyłam, że zaczyna pogarszać mi się wzrok. Zaczęłam nosić okulary. Jednak wada wzroku idzie w bardzo szybkim tempie do przodu. W tym momencie mam -4,5 i --4,75. Zauważyłam że zaczal mi pogarszać się wzrok ponownie ( w czerwcu byłam u okulisty). Od sierpnia zaczęłam pracę w biurze, prędzej nie miałam dużej styczności z komputerem itd.Czy można zatrzymać jakoś postępującą wadę wzroku? Zaczyna mnie to martwić, jestem młodą osobą z dużą wada wzroku,a co będzie dalej.
Na to pytanie nie da się odpowiedzieć bez wizyty. Obecnie jest kilka metod które mogą u części pacjentów spowolnić progresje krótkowzroczności, ale to czy akurat ten przypadek będzie się kwalifikował trudno ocenić przez internet. Dodatkowo należy zaznaczyć że wszystkie są badane jedynie na dzieciach więc nie mamy twardych dowodów jak działają u dorosłych, natomiast przez analogie jest duża szansa że będą działać podobnie
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- Witam, kto z Państwa podjąłby się wykonania interpretacji wyników morfologii mojego rocznego dziecka? Niestety wizyta u naszego lekarza rodzinnego możliwa jest dopiero za 2 tygodnie, a wyniki mamy już dziś. Jaki byłby to koszt. Pozdrawiam.
- Dzień dobry, Jestem osobą ze zdiagnozowanym zaburzeniem osobowości borderline. Przez kilka lat uczęszczałam na psychoterapię w nurcie integracyjnym, która pomogła uporać mi się z wieloma traumatycznymi wydarzeniami z przeszłości, jednak później wyemigrowałam na kilka lat, sądząc że praca w…
- Dzień dobry, Jestem osobą ze zdiagnozowanym zaburzeniem osobowości borderline. Przez kilka lat uczęszczałam na psychoterapię w nurcie integracyjnym, która pomogła uporać mi się z wieloma traumatycznymi wydarzeniami z przeszłości, jednak później wyemigrowałam na kilka lat, sądząc że praca w…
- Dzień dobry, Jestem osobą ze zdiagnozowanym zaburzeniem osobowości borderline. Przez kilka lat uczęszczałam na psychoterapię w nurcie integracyjnym, która pomogła uporać mi się z wieloma traumatycznymi wydarzeniami z przeszłości, jednak później wyemigrowałam na kilka lat, sądząc że praca w…
- Dzień dobry, proszę o interpretację wyniku badania oka po usunięciu zaćmy: V OL- 0,2 cc+1,0/-1,0 Dcylax90=0,3 poj, T OL - 19mmHg. Czy będzie możliwa korekta szkłami okularowymi?
- Mam pytanie odnośnie brodawek wirusowych tzw. kurzajek. Mam ich sporą ilość i niestety usadowiły się na wałach paznokciowych obu kciuków. Dwukrotne leczenie verrumalem okazało się całkowicie nieskuteczne i niestety uszkodziło mi to częściowo macierz paznokcia. Dostałem maść salicylowa 5% która…
- W jaki sposób odczuwa się podniecenie seksualne bez erekcji tj. chodzi o opis reakcji organizmu (poznanie, że chodzi o podniecenie seksualne, nie inne pobudzenie)?
- Witam serdecznie, mam małą prośbę t.j. krótkie pytanie: dlaczego u mężczyzny bez względu na preferencje hetero, homo, bi przytulanie wywołuje podniecenie w sytuacji nieerotycznej (zwyczajne i sytuacji bez erotyki) Byłbym wdzięczny za odpowiedź objaśnienia tego mechanizmu
- Dzień dobry, czy można łączyć metforminę z inofemem?
- witam, miałem badanie gastrologiczne i na wypisie lekarz wpisał ze zmiany maja charakter dysplazji przełyku ( Prełyk Bretta 2 cm ). Pobrano materiał do bdania hist-pato. Mam pytanie czy lekarz na podstwie gastroskopi moze ocenic ze jest to dysplazja a nie metaplazja. Dziekuje za odp
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.