Dzień dobry, mam 18 lat i już od dłuższego czasu współżyje ze swoim partnerem. Początkowo czułam os

1 odpowiedzi
Mam 18 lat i już od dłuższego czasu współżyje ze swoim partnerem. Początkowo czułam ostry ból podczas stosunków płciowych, ale myślałam, że jest to normalna kolej rzeczy, więc nie martwiłam się tym. Po dłuższym czasie naszych stosunków zauważyłam, że ból powoli ustaje, ale większy problem jest w tym, że kompletnie nic nie czuje podczas naszego współżycia. Oczywiście, że czuję ruch członka w mojej pochwie, ale nic poza tym. Nigdy podczas naszych stosunków nie poczułam przyjemności, tylko czasem odczuwam jeszcze ból. Nawilżenie mojej pochwy jest w normie, więc wątpię, żeby to od tego zależało. Nie biorę antykoncepcji. Wraz z partnerem używamy prezerwatyw. Bardzo proszę o poradę!
Każdy ma inne preferencje seksualne. Aby czuć przyjemność podczas zbliżenia należy odpowiednio je "zaaranżować". Myślę że najlepszy efekt osiągnie Pani gdy razem z partnerem omówicie swoje potrzeby seksualne, co wzbudza podniecenie - jakie czynności, jakie otoczenie, ubiór, sytuacja itp. ważna jest także długość stosunku - za długo, za krótko? Częstotliwość. Może gra wstępna Pani nie odpowiada lub wcale jej nie ma. Każdy jest inny i każdego co innego pociąga. Wcześnie rozpoczęła Pani współżycie więc może być Pani trudniej świadomie odczytać reakcje i potrzeby swojego ciała, ale tylko przez taką naukę i zdrową wzajemną relację z partnerem można czerpać ze stosunku przyjemność. Jeśli to nie przyniesie efektu może warto wybrać się do seksuologa.