Dzień dobry, mam 13 lat i mam przerwę między jedynkami. Ok. rok temu miałam podcinane wędzidełko. W

4 odpowiedzi
Mam 13 lat i mam przerwę między jedynkami. Ok. rok temu miałam podcinane wędzidełko. Wizytę u ortodonty mam już umówioną, ale chciałam się spytać czy mogę mieć aparat ruchomy zamiast stałego? Dodam, że zęby mam proste, tylko jest ta przerwa.
Witam,
wędzidełko podcinamy dopiero w momencie kiedy wyrastają stałe kły i działamy siłami ortodontycznymi. Najpewniejszą metoda leczenia jest działanie precyzyjnie siłami z użyciem aparatu stałego, są możliwości aparatów zdejmowanych, ale czasami nie jesteśmy w stanie ustawić nimi zębów prawidłowo w trzech płaszczyznach. Po badaniu klinicznym chętnie pomogę znaleść najrozsądniejsze leczenie.Pozdrawiam

To ortodonta musi ocenić, czy rzeczywiście zgryz jest w normie. Leczenie diastemy jest prowadzone różnymi sposobami w zależności m. in. od szerokości siekaczy. Jeżeli przyczyną szpary jest zbyt mała szerokość górnych siekaczy, może być też wskazane ich poszerzenie u ogólnego stomatologa, czasami bez leczenia ortodontycznego.
Korygowanie diastemy aparatem ruchomym jest bardzo wątpliwe-wymaga przesuwania zębów równolegle,czego aparat zdejmowany nie jest w stanie zrobić.Pozostaje kwestia nadmiaru miejsca-może się okazać że po zsunięciu siekaczy centralnych powstaną luki w okolicach bocznych siekaczy-może być potrzeba poszerzania masą kompozytową zębów które są za małe.Można rozważyć ten sposób zamiast zakladania aparatu
Witam!
Żeby ocenić sytuację należałoby przeprowadzić najpierw badanie - nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie bez zobaczenia pacjenta.
Pozdrawiam:-)