Mam 13 lat i mam przerwę między jedynkami. Ok. rok temu miałam podcinane wędzidełko. Wizytę u ortodonty mam już umówioną, ale chciałam się spytać czy mogę mieć aparat ruchomy zamiast stałego? Dodam, że zęby mam proste, tylko jest ta przerwa.
To ortodonta musi ocenić, czy rzeczywiście zgryz jest w normie. Leczenie diastemy jest prowadzone różnymi sposobami w zależności m. in. od szerokości siekaczy. Jeżeli przyczyną szpary jest zbyt mała szerokość górnych siekaczy, może być też wskazane ich poszerzenie u ogólnego stomatologa, czasami bez leczenia ortodontycznego.

Witam,
wędzidełko podcinamy dopiero w momencie kiedy wyrastają stałe kły i działamy siłami ortodontycznymi. Najpewniejszą metoda leczenia jest działanie precyzyjnie siłami z użyciem aparatu stałego, są możliwości aparatów zdejmowanych, ale czasami nie jesteśmy w stanie ustawić nimi zębów prawidłowo w trzech płaszczyznach. Po badaniu klinicznym chętnie pomogę znaleść najrozsądniejsze leczenie.Pozdrawiam

lek. dent. Maria Radziwilska
lek. dent. Maria Radziwilska
Ortodonta, Protetyk
Gdańsk
Witam!
Żeby ocenić sytuację należałoby przeprowadzić najpierw badanie - nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie bez zobaczenia pacjenta.
Pozdrawiam:-)

Korygowanie diastemy aparatem ruchomym jest bardzo wątpliwe-wymaga przesuwania zębów równolegle,czego aparat zdejmowany nie jest w stanie zrobić.Pozostaje kwestia nadmiaru miejsca-może się okazać że po zsunięciu siekaczy centralnych powstaną luki w okolicach bocznych siekaczy-może być potrzeba poszerzania masą kompozytową zębów które są za małe.Można rozważyć ten sposób zamiast zakladania aparatu

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.