Dzień dobry. Kobieta-38lat.Od trzech tygodni moje serce wariuje. Najgorzej jest w pozycji pionowej
1
odpowiedzi
Dzień dobry.
Kobieta-38lat.Od trzech tygodni moje serce wariuje. Najgorzej jest w pozycji pionowej, choć często kołacze mi gdy leżę. Np wstaję z łóżka i idę do kuchni przygotować jedzenie i czuję jakby serce miało wyskoczyć. Bije szybko i co kilka uderzeń zatrzymuje się tak jakby jedno dwa uderzenia się nie odbyły a po tym mocne uderzenie. Jakiś czas mierze ciśnienie aparatem naramiennym. Mam chyba duże skoki ciśnienia np 150/136 tętno 76 i za chwilę 104/74 tętno 90.
TSH w normie. Cukier ok. Cholesterol o 5 wyższy od normy.
Ogólnie tętno dochodzi mi do 114.
Ciśnienie skurczowe od 104 do 165.
Ciśnienie rozkurczowe od 74 do 120
Dzisiejsze ciśnienie to 139/120 puls 92.
Ciągle czuję się tak jakbym nie miała wogóle energi. Mam też ból tak jakby kręgosłup w odcinku piersiowym promieniujący na lewą stronę. Ostatnio nie ale zdarzał się już kilka razy silny ból w klatce, taki rozpierający, najczęściej w nocy jak już leżę w łóżku.
Przyznam, że jestem osobą dość nerwową. Rok temu zmarła mi bliska osoba i od tamtej pory nic mi się nie chce. Nie mam motywacji do niczego. Czy to może mieć wpływ? Mama ma miażdżyce, babcia miała powiększone serce a w wieku 70 lat zawał. Syn urodził się z wadą vsd i asd.
Zapisałam się na holter ekg. Czy powinnam zrobić jeszcze jakieś badania przed wizytą u lekarza kardiologa?
Kobieta-38lat.Od trzech tygodni moje serce wariuje. Najgorzej jest w pozycji pionowej, choć często kołacze mi gdy leżę. Np wstaję z łóżka i idę do kuchni przygotować jedzenie i czuję jakby serce miało wyskoczyć. Bije szybko i co kilka uderzeń zatrzymuje się tak jakby jedno dwa uderzenia się nie odbyły a po tym mocne uderzenie. Jakiś czas mierze ciśnienie aparatem naramiennym. Mam chyba duże skoki ciśnienia np 150/136 tętno 76 i za chwilę 104/74 tętno 90.
TSH w normie. Cukier ok. Cholesterol o 5 wyższy od normy.
Ogólnie tętno dochodzi mi do 114.
Ciśnienie skurczowe od 104 do 165.
Ciśnienie rozkurczowe od 74 do 120
Dzisiejsze ciśnienie to 139/120 puls 92.
Ciągle czuję się tak jakbym nie miała wogóle energi. Mam też ból tak jakby kręgosłup w odcinku piersiowym promieniujący na lewą stronę. Ostatnio nie ale zdarzał się już kilka razy silny ból w klatce, taki rozpierający, najczęściej w nocy jak już leżę w łóżku.
Przyznam, że jestem osobą dość nerwową. Rok temu zmarła mi bliska osoba i od tamtej pory nic mi się nie chce. Nie mam motywacji do niczego. Czy to może mieć wpływ? Mama ma miażdżyce, babcia miała powiększone serce a w wieku 70 lat zawał. Syn urodził się z wadą vsd i asd.
Zapisałam się na holter ekg. Czy powinnam zrobić jeszcze jakieś badania przed wizytą u lekarza kardiologa?
Należy się najpierw udać pilnie do lekarza POZ, bo jest szybciej. Chyba że do kardiologa ma Pani szybko dostęp. Zasada jest taka: najpierw rozmowa, badanie, potem badania dodatkowe, bo może się okazać, że trzeba wykonać zupełnie inna diagnostykę...
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- Witam, mam problem z określeniem samego siebie, nie potrafię odczuwać przyjemności z codziennych zadań, nie potrafię odnaleźć swojego hobby, miejsca w życiu, bardzo łaknę kontaktu z innymi ludźmi, ale nie potrafię rozwiązać swojego języka. Utożsamiam się z DDA i długoletnią depresją - chcę walczyć,…
- szukam rehabilitacji domowej dla pacjenta z niedowładem czterokończynowym na terenie miasta Katowice
- Witam Jakie produkty sa dozwolone w dnie moczanowej, chorobie nerek w stadium G3b i niedoczynnosci tarczycy?Chodzi mi o ograniczenie bialka i brak soli w diecie.Choroby wystepuja u mnie łacznie.
- Aha a Pan co by polecał do oczyszczania skóry rano i wieczorem (cera tłusta trądzikowa w trakcie przyjmowania izoteku)
- Witam od 3 lat mam problem z bólem pod lewym żebrem.Robiłem różne badania i byłem u różnych lekarzy.Gastroskopia też nic nie wyjaśniła oprócz wykrytej bakterii.Test ureazowy H.pylori/++/ Dodatni.Rozpoznanie histopatologiczne: Fragmenty błony śluzowej żołądka bez istotnych zmian morfologicznych.Zapalenie(-),Aktywność(-),Metaplazja…
- Stwierdzono u mnie tezyczke. Mam okropne lęki, budzę się w nocy przez kołatanie serca towarzyszy przy tym drętwienie całego ciała "strzelanie" w głowie to już trwa pół roku. Zażywam od 9 dni wapń 1000mg + wit D magnez -około miesiaca. Z krwi jednak wapń wychodzi ok nawet jest bliżej górnej granicy…
- Jestem po zabiegu urologicznym TUI. Mam przez 2 tygodnie nosić cewnik Foleya. Jak dbać o siebie żeby zminimalizować ryzyko zakażenia i uczucia dyskomfortu?
- Witam, mam 30 lat i mam torbiel najądrza , torbiel nie przeszkadza mi w życiu ani w funkcjonowaniu. chciałbym usunąć tą torbiel , czy po zabiegu jest dużo komplikacji i czy warto robić sobie taki zabieg. 2 pytanie czy taki zabieg usunięcia torbieli najądrza jest refundowany
- Dzień dobry, mam pytanie odnośnie leczenia terapią osteopatyczną. Czy pomoże ona jeżeli cierpi się na bóle w obrębie stawu żuchwowego? Bole te nie są obecne przez cały czas. Pojawiają się rzadko, jednak jest to uciążliwe.
- Witam od pewnego czasu mam zaczerwienioną i lekko swędząca skórę na powiece i wokół jednego oka. Okresowo stosowałam maść cortinef która była skuteczna na krótko. Od lekarza otrzymałam maść dexamytrex nic nie pomogła. Czy mogę wrócić do cortinefu. Dodam że mam zaostrzenie łuszczycy głowy. Czy…
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.