Dzień dobry. Już od około 2 lat mam pod łydkami ale też nad sine nogi. Na początku zaczęły się pojaw

1 odpowiedzi
Dzień dobry. Już od około 2 lat mam pod łydkami ale też nad sine nogi. Na początku zaczęły się pojawiać takie małe plamki ale czerwone, lecz ja na to nie zwracałam uwagi. Teraz one są sine i na środku jest taka najciemniejsza plama a wokół niej jest sine, lecz nogi też nie są w tym miejscu sine ale też praktycznie nad kolanami jest taka marmurowa sina skóra. Nogi często przybierają bardzo ciemny kolor fioletu. Nie czuje żeby mi puchły, lecz czasami czuje, że mnie bolą i czuję jakby były całe zimne, lecz kiedy je dotknę to w miarę ciepłe. Dodam też, że w tym miejscu jest bardzo sucha a przede wszystkim to wrażliwa skóra. Byłam u pani dermatolog z tymi nogami i ona stwierdziła, że to może być taka karnacja skóry i przepisała mi żel kasztanowy i maść nawilżającą. Żel nic nie pomógł i maść też, a kiedy maścią posmarowałam to musiałam po 3 minutach zmyć, ponieważ strasznie mnie szczypało. Dodam jeszcze, że kiedy w ciągu dnia chodzę lub siedzę nogi mnie bolą i są całe sine, a kiedy z rana wstaje są normalne, lecz to długo nie trwa bo już po 5 minutach są sine. Dodatkowo też sobie nie przypominam żebym je przemroziła. Co mam zrobić i do jakiego lekarza się wybrać. Prosiłabym o odpowiedź.
Dziękuje i serdecznie pozdrawiam.
Dzień dobry. Powinna się Pani udać przede wszystkim do Lekarza Rodzinnego, który przeprowadzi badanie fizykalne Pani i Pani nóg, oceni kolor i ciepłotę skóry nóg. Proszę dodatkowo wykonać zdjęcia nóg, aby pokazać jak nogi wyglądają w momentach kiedy są całe sine - i dodatkowo zrobić zdjęci z rana, kiedy one już nie są sine. Powinna Pani mieć wykonane podstawowe badania krwi, o których zadecyduje Lekarz Rodzinny, ewentualnie do rozważenia badania krzepliwości krwi oraz poziom hormonów tarczycy. Warto wykonać badanie USG doplerowskie tętnic u żył kończyn dolnych, ewentualnie do rozważenia echo serca (w zależności od tego ile Pani ma lat, na co jeszcze Pani choruje, ile Pani waży). Wybór specjalisty będzie podyktowany tym, co wyjdzie w powyższych badaniach. Łączę wyrazy szacunku.