Dzień dobry, jestem w trakcie leczenia reendo górnej prawej szóstki z trzema kanałami , która ma sta

1 odpowiedzi
Dzień dobry, jestem w trakcie leczenia reendo górnej prawej szóstki z trzema kanałami , która ma stan zapalny. Na pierwszej wizycie zostały opracowane dwa kanały po czym zamknięto ząb fleczerem. Przy nagryzaniu ząb mnie bolał. Kolejna wizyta była umówiona za kolejne dwa tygodnie. W między czasie ząb zaczął mnie boleć i odczuwałam męczące swędzenie. Otrzymałam antybiotyk, ból ustał, ale przy nagryzaniu nadal czułam dyskomfort. Dziś czyli 5-go dnia od przyjmowania antybiotyku udałam się na kolejna wizytę. Pani doktor zaczęła opracowywać 3 kanał tj. policzkowy, krzywy i okazało się, że jest niedrożny. Więc dwa kanały już wypełniła gutaperką a ten niedrożny zostawiła na kolejną wizytę i zamknęla ząb fleczerem. Po powrocie do domu zauważyłam, że mam opuchniety policzek przy zatoce nosowej a ząb jest tak bolesny przy dotyku, że nawet przy przełykaniu śliny czy dotyku językiem powoduje znaczny ból. Mija 3 tydzien odkąd walczę o ten ząb i jestem już bardzo zmęczona dyskomfortem i bólem jaki się pojawił przy nagryzaniu i nie tylko. Mam obawy czy ząb uda się uratować. Proszę o poradę czy to wszystko odbywa się prawidłowo i czy ten ból jest normalny i czy można wypełnić dwa kanały i jeden zostawić na później bo jest niedrożny i wymaga kolejnej wizyty? Kolejna wizyta za tydzień i Pani doktor spróbuje kanał udrożnić a jak się nie uda to go wypełni i zamknie bo twierdzi, że ten kanał nie powoduje stanu zapalnego. Czy to wszystko odbywa się prawidłowo i kontynuować leczenie mimo bólu czy lepiej usunąć ząb?
Jakaś przyczyną bólu jest i trzeba ją znaleźć.Objawy są niepokojące i wskazują na stan zapalny.Proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym i dokładnie opisać dolegliwości.Może trzeba zastosować antybiotyk?