Dzień dobry Jestem umówiona na zabieg powiększenia piersi implantami 295 ml mentor xtra. Podczas
Dzień dobry Jestem umówiona na zabieg powiększenia piersi implantami 295 ml mentor xtra. Podczas konsultacji doktor powiedział że preferowana przez niego metoda to umieszczenie implantu pod mięsień i że polega ona m in ma częściowym odcięciu mięśnia od mostka, w następstwie czego mięsień ma nieco powędrować ku górze .. Nie wiem czy coś źle zrozumiałam ale nigdzie nie spotkałam się z takim opisem metody… ? Jestem osobą dużo ćwiczącą i bardzo zależy mi na sprawności fizycznej. Czy metoda pod powięź nie byłaby bezpieczniejsza ? Doktor stwierdził że pokrycie tkankowe jest u mnie dobre. Jestem osobą
1 odpowiedź
Pani chirurg opisał prawidłowo technikę wszczepienia implantu podmięśniowo lub dual plane. Jednak dla osób które dużo ćwiczą, warto rozważyć wybór implantu o mniejszej projekcji i objętości w pozycji podgruczołowej lub podpowięziowej, aby zachować pełną funkcję mięśni piersiowych. Powrót do aktywności jest wtedy szybszy. Jednak należy mieć na uwadze, że takie umiejscowienie implantu może predysponować do szybszego opadania piersi, szczególnie w przypadku dużych implantów. Pozdrawiam.
Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online
Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

