Dzień dobry, jestem 33 letnia kobietą z potwierdzonym zespołem ucisku pnia trzewnego (TK robione 3

1 odpowiedzi
Dzień dobry,
jestem 33 letnia kobietą z potwierdzonym zespołem ucisku pnia trzewnego (TK robione 3-krotnie oraz USG dopplerowskie). Zwężoną mam również tętnicę krezkową górną.
Wykluczone inne przyczyny dolegliwości.
Moje objawy to:
Moje objawy:
- częste kłucie pod lewym żebrem (na łuku żebrowym) oraz w okolicach serca, specyficzny ból i ucisk, jakby rozpieranie w tych okolicach,
- kołatanie serca,
-częste zasłabnięcia, utraty przytomności (bez związku z wysiłkiem lub długotrwałą pionizacją),
- przewlekle zmęczenie i osłabienie,
- częste bóle w nadbrzuszu i brzuchu (w głodzie, stresie),
- b.czeste wysklepienie brzucha, wzdęcia, od pasa pod biustem aż do kolców biodrowych, głównie po jakimś czasie od spożycia posiłku, twardy brzuch (potrafi to trwać kilka dni), wyglądam jakbym była w zaawansowanej ciąży,
- biegunki w sytuacjach stresowych,
- biegunki i zaparcia, gazy, trudność z wypróżnieniem się, ból brzucha przy wypróżnieniu, naprzemienne biegunki i zaparcia,
- często uczucie duszności (jakby nie można było nabrać do końca powietrza), problem z oddechem, zadyszka przy intensywnym wysiłku fizycznym, szybkie męczenie się,
- zimne dłonie i stopy,
- czasem mrowienie rąk, lekkie drętwienie,
- niskie ciśnienie,
- zawroty głowy, bóle migrenowe i klastrowe,
- problem z ostrością widzenia,
- zawroty głowy po szybkim wstaniu z pozycji siedzącej/leżącej,
- niski poziom wit. B12,
- wieczne ziewanie
- obrzęki.
Uprzejmie proszę o pomoc, potrzebuję operacji. Dolegliwości z dnia na dzień są coraz bardziej dokuczliwe i nie pozwalają normalnie funkcjonować.
Prosiłabym o informację który lekarz w Warszawie operuje oraz w którym szpitalu.
Z góry dziękuję za pomoc.
Opisywane objawy rzeczywiście mogą wskazywać na zespół Dunbara. Należy skontaktować Panią z ośrodkiem wykonującym operacje. W Poradni konsultuje, przyjmuje również Prof. Ireneusz Nawrot z UCK WUM na Banacha w Warszawie, który zajmuje się takim leczeniem. Myślę, że on pomoże. Życzę zdrowia!
Sugeruję wizytę: Konsultacja chirurga naczyniowego - 280 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.