Dzień dobry, jak sobie poradzić z przedwczesnym wytryskiem? Nie następuje on "całkowicie", ale zwyk

1 odpowiedzi
Dzień dobry,
jak sobie poradzić z przedwczesnym wytryskiem? Nie następuje on "całkowicie", ale zwykle jeszcze przed stosunkiem, w chwili podniecenia, penis ocierający się o materiał spodni wydziela z siebie pewną niewielką ilość płynu, co prowadzi do zmniejszenia siły erekcji. Trudno potem osiągnąć stan, w którym można założyć prezerwatywę + nie ma chyba pewności, że we wspomnianym płynie nie ma plemników.
Szanowny Panie,
Z przedstawionych informacji przez Pana wynika, że prawdopodobnie "płyn", który ma Pan na myśli, to preejakulat - wydzielina wydobywająca się z prącia w czasie pobudzenia seksualnego, jednak przed osiągnięciem orgazmu. Preejalukat może zawierać plemniki. Należy to różnicować z ejakulacją, czyli tzw. wytryskiem.

Natomiast odpowiadając na pytanie dotyczące wytrysku przedwczesnego: do postawienia takiej diagnozy konieczne jest występowanie charakterystycznych objawów i spełnienie pewnych kryteriów. Rozpoznanie oparte jest w większości przypadków na podstawie przeprowadzonego wywiadu oraz ewentualnie przeprowadzeniu badań dodatkowych. Dlatego jeśli niepokoi się Pan możliwością występowania tego problemu, zachęcam do kontaktu z seksuologiem (lekarzem lub psychologiem-seksuologiem), który razem z Panem określi przyczynę możliwych problemów oraz zaproponuje najbardziej odpowiedni sposób leczenia. Terapia wytrysku przedwczesnego obejmuje zarówno farmakoterapię, jak i psychoterapię oraz różnego rodzaju metody treningowe, a leczenie jest uzależnione od przyczyn trudności.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego,
Michał Wiśniewski - psycholog, seksuolog, psychoterapeuta