Dzień dobry. Gdy zaczynam się zbliżać do swojej partnerki, wtedy zaczyna mnie ściskać pęcherz, zaczy

2 odpowiedzi
Dzień dobry. Gdy zaczynam się zbliżać do swojej partnerki, wtedy zaczyna mnie ściskać pęcherz, zaczyna robić mi sie zimno i częściej musze biegać do toalety, to duży dyskomfort w takiej sytuacji. Co to może być? Czy może być to na tle nerwowym? Mam 25 lat. Da sie to wyleczyć? Mam to od około 3 lat.
Dzień dobry,
Myślę, że Pana intuicja jest trafna i jak najbardziej opisane problemy mogą być przykładem somatyzacji Pana konfliktów i trudności psychicznych. Może być bowiem tak, że źródłem Pana trudności nie jest wcale problem natury fizjologicznej i somatycznej, a relacyjnej i emocjonalnej. Należy ocenić, czy jest to objaw zaburzeń lękowych, neurotycznych lub osobowościowych - by to stwierdzić, wymagana byłaby szersza diagnoza psychoterapeutyczna. Zachęcałabym Pana do zgłoszenia się do psychoterapeuty psychodynamicznego lub do seksuologa. Jestem optymistyczna, co do możliwości zrozumienia Pana objawów, a także wyleczenia lub znacznego zmniejszenia opisanych problemów nawet jeśli trwa to od około 3 lat. Pozdrawiam serdecznie, MN

Dzień dobry, ściskanie pęcherza, parcie na mocz i odczucie zimna mogą być powiązane z napięciem, jakie odczuwa Pan świadomie, lub nieświadomie w kontakcie z partnerką. Może być to lęk, związany konkretnie z osobą partnerki, ale też trudność, która pojawia się przy byciu blisko.
Seksualność i sfera, związana ze zbliżaniem do drugiego człowieka, może być źródłem radosnej satysfakcji, ale też przerażenia i usztywnienia.
Zachęcam do przyjrzenia się sobie - najlepiej przy wykorzystaniu wsparcia specjalisty - psychoterapeuty, lub seksuologa. Być może odkryje Pan to, co blokuje Pana przed czerpaniem z tego kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie, życząc odnalezienia tego, co Panu potrzebne.