Dzień dobry, Endometrioza 4 st. Nacieki na moczowodzie, guz pęcherza i przy odbytnicy. Lekarz zale

1 odpowiedzi
Dzień dobry,
Endometrioza 4 st. Nacieki na moczowodzie, guz pęcherza i przy odbytnicy.
Lekarz zalecił orgametril.
Czy to brane w sposób ciagly również działa antykoncepcyjnie?
Jeśli zaszłabym na tym w ciążę to super.
Ale nie wiem jak to działa?
Dzień dobry,

Orgametril to lek zawierający lynestrenol, syntetyczny progestagen, który jest stosowany w różnych sytuacjach ginekologicznych, w tym w leczeniu endometriozy. Orgametril może wpływać na cykl miesiączkowy, zmniejszając ból i hamując wzrost tkanki endometrialnej, co jest pomocne w leczeniu endometriozy.

Stosowanie Orgametrilu w sposób ciągły może mieć efekt antykoncepcyjny, ponieważ progestageny mogą zapobiegać owulacji. Nie jest to jednak główny cel stosowania tego leku w leczeniu endometriozy, a jego skuteczność antykoncepcyjna może być różna w zależności od dawki i indywidualnej reakcji organizmu.

Jeżeli Orgametril został zalecony w celu leczenia endometriozy, istotne jest, aby dokładnie przestrzegać zaleceń lekarza dotyczących sposobu przyjmowania leku. Jeśli ma Pani nadzieję na zajście w ciążę, ważne jest, aby omówić tę kwestię z lekarzem prowadzącym. Lekarz może dostosować plan leczenia, uwzględniając Pani cele reprodukcyjne i stan zdrowia, oraz ocenić, czy i kiedy bezpiecznie można próbować zajść w ciążę.

Endometrioza jest schorzeniem, które może wpływać na płodność, dlatego współpraca z lekarzem specjalizującym się w leczeniu endometriozy i problemach z płodnością jest kluczowa w planowaniu rodziny. W niektórych przypadkach możliwe są inne strategie leczenia lub wspomaganie rozrodu, które mogą zwiększyć szanse na ciążę.

Proszę pamiętać, aby przed podjęciem jakichkolwiek decyzji dotyczących leczenia i planowania rodziny skonsultować się z lekarzem.

Jeśli ma Pani jakiekolwiek dodatkowe pytania czy wątpliwości, proszę o kontakt. Ważne jest, aby dbać o swoje zdrowie i samopoczucie na każdym etapie leczenia.

Z serdecznymi pozdrowieniami,
dr n. med. Łukasz Blukacz
Sugeruję wizytę: Konsultacja ginekologiczna + usg - 300 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.