Dzień dobry. Dawno już nie miesiączkuję, 2 lata temu miałam łyżeczkowanie macicy. Znowu lekko krwaw

1 odpowiedzi
Dzień dobry.
Dawno już nie miesiączkuję, 2 lata temu miałam łyżeczkowanie macicy. Znowu lekko krwawię a zaczęłam po używaniu pasa wibracyjnego i stymulatora elektrycznego mięśni. Czy mam się martwic czy to jest musze iść do lekarza , czy to przejdzie, czy lepiej nie korzystać stych urządzeń. Dziękuję.
Dzień dobry,

Pojawienie się krwawienia po dłuższym okresie braku miesiączki zawsze wymaga uwagi i konsultacji z lekarzem ginekologiem. Zwłaszcza jeśli w przeszłości miała Pani zabieg łyżeczkowania macicy, ważne jest, aby nie bagatelizować żadnych niepokojących objawów. Użycie pasa wibracyjnego i stymulatora elektrycznego mięśni może wpłynąć na Pani ciało na różne sposoby, ale trudno jednoznacznie stwierdzić, czy mają one bezpośredni związek z obserwowanym przez Panią krwawieniem.

Zalecam umówienie się na wizytę u ginekologa, który przeprowadzi dokładne badanie, w tym badanie ultrasonograficzne (USG) oraz cytologię, najlepiej metodą cytologii na podłożu płynnym (LBC) z badaniem HR-HPV. Rozważyć należy też diagnostykę laboratoryjną. Takie kompleksowe podejście pozwoli na dokładną ocenę Pani stanu zdrowia i ustalenie przyczyny krwawienia, co jest kluczowe do odpowiedniego postępowania terapeutycznego.

Do tego czasu, jeśli podejrzewa Pani, że użycie wspomnianych urządzeń mogło mieć wpływ na wystąpienie krwawienia, sugerowałabym ostrożność w ich stosowaniu, przynajmniej do czasu konsultacji z lekarzem. Proszę także zwrócić uwagę na wszelkie inne objawy, które mogą towarzyszyć krwawieniu, takie jak ból, uczucie dyskomfortu, czy nieprawidłowości w obrębie jamy brzusznej, i przekazać te informacje podczas wizyty u specjalisty.

Proszę pamiętać, że dbanie o zdrowie ginekologiczne jest bardzo ważne, a regularne wizyty u ginekologa i wykonywanie zalecanych badań są najlepszym sposobem na wczesne wykrywanie i leczenie ewentualnych problemów.

Jeśli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości czy pytania, zachęcam do umówienia się na konsultację. Pamiętajmy, że zdrowie jest najważniejsze.

Z poważaniem,
dr n. med. Łukasz Blukacz
Sugeruję wizytę: Konsultacja ginekologiczna + usg + cytologia lbc - 450 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.