Dzień dobry. Chciałbym zapytać czy przy wyniku 76 w skali wisc-r można stwierdzić upośledzenie umysł

2 odpowiedzi
Dzień dobry. Chciałbym zapytać czy przy wyniku 76 w skali wisc-r można stwierdzić upośledzenie umysłowe w stopniu lekkim? Czy istnieje możliwość że 11 letnie dziecko sztucznie osiągnęło lepszy wynik?
Przy IQ 76 nie można stwierdzić upośledzenia umysłowego. Nie ma takiej możliwości, aby wynik był zawyżony. Osobną kwestią jest to, że test WISC- R, którym badane było dziecko ma nieaktualne normy i nie powinien być stosowany. Są dostępne w Polsce inne testy z aktualnymi normami.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Sam test WISC-R nie jest wystarczający do postawienia diagnozy. Badanie powinno zawierać w sobie również inne testy, kwestionariusze, skale, a jego fundamentem powinien być wnikliwie i dokładnie przeprowadzony wywiad kliniczny oraz obserwacja funkcjonowania dziecka. W przypadku wątpliwości dotyczących wyniku i rozbieżności pomiędzy nimi a możliwościami dziecka najlepiej zwrócić się do specjalisty, który wykonywał badanie i obserwował pracę dziecka

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.