Dzień dobry, Chciałbym sie dowiedzieć jaki może być dobry sposób na pozbycie sie hemoroidów jeżeli

1 odpowiedzi
Dzień dobry,
Chciałbym sie dowiedzieć jaki może być dobry sposób na pozbycie sie hemoroidów jeżeli metoda barrona gumkowania nie daje efektów. Po 10 zabiegach gumkowania stwirdzam, że bez sensu tak co miesiąc sie męczyć na nic. Hemoroidy krwawią jakoś od 5lat, pierwsze 4 lata to w sumie ignorowałem ale potem nie za bardzo sie dało, w tym czasie przez anemie straciłem już sporą ilość włosów co jest chyba dla mnie w tym wszystkim najgorsze. Jestem osobą szczupłą, ruchu wprawdzie za wiele nie mam średnio wyjdzie 4-5km dziennie na spacerkach z psami i poza nimi. Reguralnie ok. 4x w tyg trenuje mniej więcej od 2 lat mięśnie brzucha, raczej bez używania ciężarów a ćwiczenia wykonywane są poprawnie (prawidłowy oddech) - może dlatego gumkowanie nie przynosi efektów bo dłużej niż tydzien bez cwiczen nie wytrzymuje. Dodam, że diete mam raczej dobrą, jem sporo owoców, warzyw troche mniej ale też bo zwyczajnie lubie, pieczywo jem razowe, nie pije alkoholu prawie w ogóle - tylko odświętnie jak trzeba zaś sporo jaram zioła mieszanego z tytoniem jak ma to jakieś znaczenie a pewnie ma. W zasadzie od 5lat to tak mniej więcej 25dni w miesiącu. Dodatkowo choruje na nadcianienie tętnicze, to chyba tez ma jakies znaczenie przy hemoroidach? Ps. musze sie wybrac do lekarza bo dawno nie byłem z 2.5 roku i może leki przestały je dobrze kontrolować. Tak czy siak przechodząc do meritum - nie mam zamiaru rezygnować z niczego a problemu chciałbym sie w końcu pozbyć na dłużej niż miesiąc, czy jakiś specjalista wstępnie byłby wstanie ocenić jaki sposób mógłby okazać się do tego najlepszy, z góry dziękuje za odpowiedź.
Zaproponowałbym bardziej radykalne leczenie, operacyjne lub laserem ale na pewno konieczna jest wizyta u lekarza i zbadanie per retum. Pozdrawiam Jacek Waligóra