Dzień dobry, Chciałbym prosić o interpretacje wyników rezonansu: MR stawu kolanowego lewego - w

1 odpowiedzi
Dzień dobry, Chciałbym prosić o interpretacje wyników rezonansu:

MR stawu kolanowego lewego
- w obrębie obwodowej powierzchni LTC widoczny obszar wlk.7x14mm otoczony niskosygnałowym
obrąbkiem penetrujący do powierzchni stawowych, otoczony obrzękiem szpiku kostnego - obszar może odpowiadać
złamaniu kostno - chrzęstnemu/OCD? do korelacji z objawami klinicznymi, kontroli prospektywnej.
- chondromalacja IIst. chrząstki stawowej SRU.
- ślad płynu w kaletce brzuchato - półbłoniastej
- nieco większa ilość płynu w zachyłku nadrzepkowym gr.8mm w pozycji badania
- fałd przyśrodkowy błony maziowej
- entezopatia przyczepu ścięgna m.czworogłowego uda
- nieregualrny obrys pogranicza rogu przedniego/trzonu ML, możliwe niewielkie uszkodzenie týpu flap.
- zmiany degeneracyjne MM - uszkodzenie st.2a.
- ganglion ku tyłowi od kości udowej wlk. 16x27mm.
- w tylnej powierzchni MFC zmiana wlk.5x14mm o cechach MR cortical desmoid.

Poza tym
Chrząstka stawowa SUP w normie.
ACL,PCL,LCL,MCL. o prawidłowym sygnale i zachowanej ciągłości.
Ścięgno m. podkolanowego o zachowanej ciągłości.
Przyczepy więzadła właściwego rzepki,pasmo biodrowo - piszczelowe w normie.
Rzepka typu II wg Wiberga z cehcami lateralizacji.
ISR ok. 1,32.
Kąt chrzęstny bruzdy m/kłykciowej ok. 150st.
TT-TG ok. 10.
Widzę tu znaczne zmiany patologiczne w stawie kolanowym aby zinterpretować opis radiologiczny potrzebne jest badanie kliniczne i dokładny wywiad chorobowy. Niepokoi mnie tu w zasadzie wszystko .....