Dzień dobry Chciałam się dopytać czy jest możliwość uczulenia na plombe/wypełnienie w zębie? P

1 odpowiedzi
Dzień dobry

Chciałam się dopytać czy jest możliwość uczulenia na plombe/wypełnienie w zębie?
Ponad dwa tygodnie temu miałam robionego zęba, ponieważ kawałek plomby wyleciał. Otrzymałam znieczulenie przewodowe, bardzo dużo go dostałam, praktycznie poł twarzy nie czułam. Po tym zabiegu cały czas wydaje mi się jakbym miała obcy przedmiot w buzi, uczucie ocierania plomby o język chociaż dwa razy była poprawiana i inne plomby są wyżej niż ta, ząb jest nadwrażliwy na zmianę temperatur oraz na dotyk, w dodatku od paru dni czuje metaliczny posmak w buzi od strony zrobionego zęba...
Zastanawiam się czy jest to spowodowane wypełnieniem czy skutkami ubocznymi znieczulenia przewodowego, który mógł mi uszkodzić nerwy.
Dzień dobry,
Metaliczny posmak w ustach jest charakterystycznym objawem w przebiegu stanów zapalnych dziąseł i paradontozy, gdzie może dochodzić do krwawienia tkanek miękkich oraz infekcji zęba.
Objawy znieczulenia przewodowego są takie gdzie brak czucia w żuchwie do połowy bródki oraz połowy języka (po stronie podania). W jakich rozmariach był ubytek? Czy dany ząb był po leczeniu kanałowym? Moja rada jest taka aby Pani wykonała zdjęcie rtg danego zęba, udać się do gabinetu na konsultacje i ew dalsze leczenie.

Pozdrawiam
Lekarz Dentysta
Gentian Isaku