Dzień dobry, Chciałabym zapytać o pewne objawy choroby. Czy gdy osoba, która ma stwierdzony zespół

1 odpowiedzi
Dzień dobry,
Chciałabym zapytać o pewne objawy choroby. Czy gdy osoba, która ma stwierdzony zespół Aspergera, a w tym nerwicę natręctw, może mieć jeszcze objawy psychotyczne? Chodzi o występowanie nasilonych myśli samobójczych, o których mówi, że musi ich posłuchać, bo one przemawiają tak, że są bardzo przekonujące i wmawiają jej, że bardzo chce popełnić s. Osoba ta jest pewna tego, że długo nie podoła żyć, ponieważ wszystko ją zbyt męczy i nie ma na to siły. Trudno jej uwierzyć, że leki mogą pomóc. Sądzi, że lekarz nie do końca poznał tę przypadłość i jej nie może pomóc. Najsilniejszy głos we wszystkim mają te myśli, które zdają się nie pochodzić wprost od tej osoby, tylko jakby miały ją opanować i przeznaczeniem dla niej jest śmierć sobie zadana. Osoba ta czuje, że dłużej nie może i chce umrzeć. Czy takie prześladowanie tymi myślami jest związane z zespołem natręctw, czy to mogą być urojenia? Nic nie daje rady tych myśli przełamać.. one nachodzą ją bez przerwy i wierzy im, a nie lekarzowi czy rodzinie.
Bardzo proszę o radę, czy wydają się to być silne natręctwa, czy może takie myśli urojeniowe? Osoba ta nie zażywa danego leku zbyt długo, porzuca go i chce inny, bo wciąż czuje się źle. Mówi, że na nią leki nie zadziałają, lekarz się myli, a ona jest wzywana przez myśli, by umrzeć.
Z góry będę wdzięczna za Państwa odpowiedź, Pozdrawiam.
Dzień dobry.
Opisana sytuacja jest bardzo niebezpieczna i skrajnie zagraża życiu pacjenta. Potrzebna jest pilna hospitalizacja psychiatryczna.
Można zgłosić się na Izbę Przyjęć szpitala psychiatrycznego w trybie pilnym, bez skierowania, a nawet wezwać pogotowie ratunkowe.