Dzień dobry. Chciałabym zapytać czy poniższy wynik MR kręgosłupa szyjnego wymaga pilnej konsultacji
1
odpowiedzi
Dzień dobry. Chciałabym zapytać czy poniższy wynik MR kręgosłupa szyjnego wymaga pilnej konsultacji lekarskiej? Wizytę u neurologa mam dopiero za kilka miesięcy i nie wiem czy to może tyle czekać. Dziękuję za odpowiedz. Oto wynik: Nieznacznie obniżona szerokość przestrzeni mk C5-C6.
Szerokość pozostałych przestrzeni mk i wysokość trzonów kręgów szyjnych
prawidłowa.
Na poziomie C5-C6 tylna z prawostronną lateralizacją przepuklina krążka
mk wielkości do 4 mm, powoduje spłycenie zachyłka bocznego kanału
kręgowego i zmniejszenie otworu międzykręgowego prawego z modelowaniem
nerwów rdzeniowych po tej stronie.
Wymiar strzałkowy kanału kręgowego w linii pośrodkowej ok. 13 mm.
Poza tym uwypukleń krążków międzykręgowych nie stwierdza się.
Stawy międzykręgowe prawidłowe.
Sygnał rdzenia szyjnego prawidłowy.
Innych zmian nie uwidoczniono.
Szerokość pozostałych przestrzeni mk i wysokość trzonów kręgów szyjnych
prawidłowa.
Na poziomie C5-C6 tylna z prawostronną lateralizacją przepuklina krążka
mk wielkości do 4 mm, powoduje spłycenie zachyłka bocznego kanału
kręgowego i zmniejszenie otworu międzykręgowego prawego z modelowaniem
nerwów rdzeniowych po tej stronie.
Wymiar strzałkowy kanału kręgowego w linii pośrodkowej ok. 13 mm.
Poza tym uwypukleń krążków międzykręgowych nie stwierdza się.
Stawy międzykręgowe prawidłowe.
Sygnał rdzenia szyjnego prawidłowy.
Innych zmian nie uwidoczniono.
Dzień dobry
Warto zgłosić się na wizytę do neurochirurga celem korelacji stopnia ucisku na korzeń z Pani/Pana dolegliwościami. Modelowanie korzeni nerwowych może wymagać leczenia neurochirurgicznego - odbarczającego - tj. usunięcia przepukliny.
Warto zgłosić się na wizytę do neurochirurga celem korelacji stopnia ucisku na korzeń z Pani/Pana dolegliwościami. Modelowanie korzeni nerwowych może wymagać leczenia neurochirurgicznego - odbarczającego - tj. usunięcia przepukliny.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- Po jakim czasie od odstawienia Rybelsus mogę oddać krew?
- Witam, mam pewien problem i kompletnie nie wiem co robić. Zaczęłam sie spotykac z pewnym facetem, bardzo mi sie podoba jednak on ma problemy bo ma depresje. Nie chce związku bo ostatnio zerwal z dziewczyną ale chciałby sie spotykac ze byc moze to sie zmieni. Jednak wiem ze ta depresja go dobija…
- Witam. Jak można zwiększyć aktywność cytochromu P-450 w kontekście lepszego metabolizmu leków (metabolizujących się z udziałem izoform CYP 450)? Czy jest w ogóle taka możliwość?
- Mam lewą górną szóstkę przeleczoną kanałowo. Ząb, ani korona zęba nie jest w ogóle zniszczona, a do wzmocnienia użyto wkładu z włukna szklanego. W zębie przeciwstawnym mam implant i lada dzień będę miał osadzoną koronę. Tu moje pytanie. Czy w takim wypadku potrzebna jest korona na zębie leczonym…
- Dlaczego mam straszne bole brzucha oraz wymioty po zjedzeniu jogurtu nie ważne czy kokosowy czy krowi ?
- Dzień dobry Czy subkliniczna nadczynność tarczycy się leczy? Mam TSH 0.5 norma od 0.4 i wysokie ft4 ft,3 ale w normie. Mam objawy: utrata wagi, nietolerancje ciepła, wysoki puls, bardzo duże zmęczenie
- Ja rowniez szukam specjalisty zorientowanego w przemocy narcystycznej ( narcyz ukryty). Zalezy mi na sesjach online.
- Witam. Szukam pomocy. Chciałabym przepracować poprzednie toksyczne relacje, schematy, lęki, rozwód ale kompletnie nie wiem od czego zacząć. Jestem osobą nadmiernie analizującą wręcz zadręczającą się przeszłością, podczas wcześniejszej prób terapii zasugerowano mi także że mam osobowość zależną.…
- Powiedziałam dzisiaj mojemu 10 letniemu synowi że nie chce być już Mamą, że to mnie przerasta. Teraz siedzę i wyje do księżyca, jak mogłam, dlaczego. To już czas żeby naprawić głowę. Gdzie mam się udać...
- Dzień dobry , mam takie pytanie odnośnie śladu po ukąszeniu owada. Kilka lat temu w nocy coś mnie ugryzło jak spałem. Podczas zmian ciśnienia , bądź gdy jestem zdenerwowany ten owy ślad zaczyna puchnąć jakbym został ugryziony minutę wcześniej i robi się wtedy tzw bąbel wielkości ukąszenia komara.…
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.