Dzień dobry, chciałabym udać się specjalisty z podejrzeniem depresji. Mój stan psychiczny co raz

2 odpowiedzi
Dzień dobry,

chciałabym udać się specjalisty z podejrzeniem depresji. Mój stan psychiczny co raz bardziej utrudnia codzienne funkcjonowanie jednak mam ogromną blokadę przed taką wizytą.
W jaki sposób mogę się odpowiednio przygotować? Nie potrafię się zdobyć na ten „pierwszy krok”.
Wizytę u psychiatry należy potraktować jak wizytę u każdego innego lekarza. Ocena stanu psychicznego polega na zebraniu szczegółowego wywiadu oraz rozmowie z pacjentem - nie boli, a może tylko pomóc!

Dzień dobry,
Obawy przed pierwszą wizytą są naturalne.
Warto żeby zadała sobie Pani pytanie co można stracić nie idąc do lekarza psychiatry w stanie, który Pani opisuje a co można zyskać. Odpowiedź nasuwa się sama. Każdy dzień, w którym Pani rezygnuje z wizyty to niepotrzebne przedłużanie smutku i dużego dyskomfortu.
Depresja to w dzisiejszych czasach częsta przypadłość. Może dotyczyć każdego z nas. Zachęcam do odważnego kroku :)
Pozdrawiam serdecznie