Dzień dobry, Chcę uratować malżeństwo. Sama przyczyniłam się do jego rozpadu. Mój mąż bardzo o mn

5 odpowiedzi
Dzień dobry,

Chcę uratować malżeństwo. Sama przyczyniłam się do jego rozpadu. Mój mąż bardzo o mnie dbał, bardzo dużo jemu zawdzięczam. Największy problem mam z tym, że nie czuję się przy nim odpowiednia, mamy różne zainteresowania, ale mimo wysztsko wiele nas łączy. Niestety sama przez większość czasu skupiałam się na negatywach i wpsominiałam, ze może ten związek nie ma sensu. NIe chcę się rozstwać, chcę spróbować jeszcze powalczyć.
To nie jest pierwsza taka sytuacja, mój mąż pracował nad tym o co go poprosiłam, a ja i tak go dalej krytykowałam. Chciałabym się zmienić, nie chcę tego wszystkiego stracić.

Jesteśmy razem 6 lat, z czego pierwsze 2 na odległość, 3 lata po ślubie.
Dzień Dobry, zachęcam do kontaktu ze specjalistą ,aby szerzej omówić ten temat podczas wizyty. Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry. Zachęcam do zadbania o siebie i kontakt z terapeutą, by szerzej przyjrzeć się Pani sytaucji i popracować nad poczuciem winy, które bardzo tu Pani podkreśla. Wszystkiego dobrego.
Dzień dobry. Zachęcam do terapii par/małżeńskiej. Przynosi z reguły bardzo dobre efekty. Zapraszam i pozdrawiam serdecznie.
Dzień dobry,

Rozumiem, że jesteś zaangażowana w próbę naprawy waszego małżeństwa i doceniasz, że twój mąż jest dla ciebie ważny. To już pierwszy krok w kierunku poprawy sytuacji. Oto kilka kroków, które możesz podjąć, aby pomóc w uratowaniu waszego związku:

Komunikacja: Rozmawiajcie ze sobą otwarcie i szczerze. Podzielcie się swoimi uczuciami, obawami i oczekiwaniami dotyczącymi związku. Skupcie się na wyrażaniu swoich emocji w konstruktywny sposób, unikając krytyki i oskarżeń.

Akceptacja i Tolerancja: Akceptujcie swoje różnice i zainteresowania. Wszyscy ludzie są unikalni i mają odmienne upodobania. Ważne jest, aby zdawać sobie sprawę, że różnorodność może wzbogacać wasz związek, jeśli na to pozwolicie.

Skupienie na Pozytywach: Zamiast koncentrować się na negatywach, zacznijcie doceniać i podkreślać pozytywne aspekty waszego małżeństwa i waszej relacji. To może pomóc w odbudowie zaufania i emocjonalnego połączenia.

Samorozwój: Skup się na swoim własnym rozwoju osobistym i emocjonalnym. Pracuj nad umiejętnościami komunikacyjnymi, radzeniem sobie ze stresem i kontrolą emocji. To może pomóc w lepszym radzeniu sobie z trudnościami w związku.

Wspólna Aktywność: Poszukajcie wspólnych zainteresowań, które mogą was zbliżyć. Możecie spróbować nowych aktywności razem, aby stworzyć nowe wspólne doświadczenia.

Terapia Par: Jeśli trudności w waszym związku są głęboko zakorzenione, warto rozważyć skorzystanie z pomocy terapeuty par. Profesjonalny psycholog może pomóc wam zrozumieć źródło problemów i dostarczyć narzędzi do poprawy waszego związku.

Zrozumienie dla Wysiłków: Ciesz się z postępów, które twój mąż osiągnął w odpowiedzi na twoje prośby. Zrozum, że zmiana wymaga czasu i wysiłku. Uważaj, aby nie wracać do starych wzorców krytyki.

Czas Dla Siebie: Warto również pamiętać o dbaniu o siebie indywidualnie. Zadbaj o swoje potrzeby i pasje.

Pamiętaj, że odbudowa związku wymaga pracy i zaangażowania zarówno z twojej strony, jak i twojego męża. Czasem może być to proces trudny, ale z odrobiną cierpliwości, komunikacji i wspólnych wysiłków możecie znaleźć drogę do naprawy waszego małżeństwa. Jeśli oboje jesteście gotowi do pracy nad tym, istnieje duża szansa na poprawę waszej relacji.
Dzień dobry!

Myślę, że dostrzega Pani potrzebę zmian w samej sobie i w podejściu do Pani męża. Być może potrzebuje Pani bardziej rozeznać się w swojej sytuacji odnośnie przeżyć i przekonań na temat Pani męża, dlatego warto udać się na konsultacje psychoterapeutyczna, która może być pierwszym krokiem do owocnej pracy nad sobą. Pozdrawiam, Piotr Furman