Dzień dobry, 5 dni temu miałam wypełniony kanal w gornej dwojce, ktora byla martwa (kanaly byly czys

1 odpowiedzi
Dzień dobry, 5 dni temu miałam wypełniony kanal w gornej dwojce, ktora byla martwa (kanaly byly czyszczone bez znieczulenia). Od razu po zabiegu i nastepnego dnia odczuwalam delikatny bol w tym zebie, natomiast z kazdym kolejnym dniem bol narastal i obecnie jest nie do zniesienia. Tabletki przebiwbolowe nie pomagaja, jedynie dzis po ketonalu bol troche puscil na 3h, co pozwolilo mi chociaz na troche zasnac po 2 nieprzespanych nocach. Po moim telefonie dentystka powiedziala, ze na rtg zrobionym zaraz po wypelnieniu, wszystko jest w porzadku, ze kanal jest wypelniony do konca i zebym odczekala kilka dni biorac tabletki przeciwbolowe. Niestety nie mogac wytrzymac juz z bolu kolejnego dnia pojawilam sie u niej w gabinecie. Pani doktor obejrzala dziasla wokol zeba, postukala w inne zeby i stwierdzila, ze cos z ta dwojka musi byc nie tak, wypisala Clyndamycin 300 co 8h na 5 dni. Nie zrobila powtornego rtg. Niestety biore antybiotyk od wczoraj i nie czuję żadnej, nawet minimalnej poprawy. Ketonal pomaga jedynie na 2-3h a potem silny bol powraca. Najgorzej jest w nocy, bol jest nie do wytrzymania, pulsujacy promieniuje na szczeke dolna, ucho i głowę. Moja stomatolog powiedziala ze antybiotyk powinien pomoc, wspominala tez o zabiegu chirurgicznym resekcji wierzcholka korzenia i dala skierowanie ma cbct gdyby mi nie przeszlo. Boje sie ze antybiotyk nie pomoze i rozwazam nawet usuniecie tego zeba, byle tylko pozbyc sie okropnego bolu, ktory towarzyszy mi od tych dni. Bardzo proszę o jakaś poradę czy wskazowki. Z gory dziękuję
Tak silny ból jest niepokojący i może świadczyć o procesie zapalnym, antybiotyk działa po kilku dniach jednak proszę prosić Panią doktor o konsultację ponieważ może trzeba rozważyć powtórne leczenie kanałowe zęba