Dzień dobry. 2 tygodnie temu córka, 14 lat, osunęła się razem z huśtawką-hamakiem na podłogę. Uderzy

1 odpowiedzi
Dzień dobry. 2 tygodnie temu córka, 14 lat, osunęła się razem z huśtawką-hamakiem na podłogę. Uderzyła się w pupę na wysokości kości ogonowej. Po upadku nie miała jakiś szczególnych dolegliwości bólowych, pewnie coś czuła, ale nie na tyle, aby się skarżyć. Od kilku dni zaczął pojawiać się lekki/umiarkowany ból kości ogonowej i pleców nad pośladkami podczas wstawania, siadania, odchylania do tyłu, czy po długim siedzeniu zanim się rozrusza. O czym mogą świadczyć te dolegliwości? Córka jest bardzo przewrażliwiona na punkcie swojego zdrowia, boi się wizyt lekarskich, dlatego jeszcze nie zdecydowałam się na wizytę u lekarza tylko czekam, bo może dolegliwości same ustąpią. Z góry dziękuję za odpowiedź.
dr n. med. Adrian Stępiński
Ortopeda, Ortopeda dziecięcy
Poznań
nalezy zrobic RTG i wykluczyć złamanie kosić ogonowej .
Coccygodynia to bardzo przykry i długotrwały zespół chorobowy dlatego nalezy go wykluczyć

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Eksperci

Izabela Cebula

Izabela Cebula

Fizjoterapeuta

Szczecin

Danuta Antonowicz

Danuta Antonowicz

Fizjoterapeuta

Jaworzno

Hu Yan Li

Hu Yan Li

Fizjoterapeuta

Warszawa

Marta Bienek

Marta Bienek

Fizjoterapeuta

Jelenia Góra

Miłosz Smoliński

Miłosz Smoliński

Fizjoterapeuta

Ostrów Wielkopolski

Bożena Orzechowska

Bożena Orzechowska

Alergolog, Pulmonolog, Pediatra

Radomsko

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 313 pytań dotyczących usługi: bóle kręgosłupa
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.