Dzień dobry. 2 miesiące temu miałam leczone dwa zęby. Górną piątkę i szóstkę. Od jakiegoś czasu nie

2 odpowiedzi
2 miesiące temu miałam leczone dwa zęby. Górną piątkę i szóstkę. Od jakiegoś czasu nie jestem w stanie nic normalnie gryźć, ponieważ któryś z leczonych zębów bardzo boli (wydaje mi się, że dokucza mi szóstka). Ból jest bardzo mocny, ale szybko przechodzi. Zauważyłam, że tylko w jednym miejscu tak się dzieje, jeśli cokolwiek jem i pokarm trafi w "ten punkt", to pojawia się ból. Nie boli mnie cały ząb ani sąsiednie. Mam wrażenie, jakby cos naciskało na nerw...Lekarz w trakcie wizyty nie stwierdził konieczności leczenia kanałowego, niemniej w czasie jedzenia odczuwam mocny dyskomfort i strach przed bólem. Trwa to ok dwóch tygodni. Co może być przyczyną? Jak temu zapobiec?
Jeżeli dolegliowści nie będa miały tendencji malejącej to moża spróbować usunąć część wypełnienia, założyć opatrunek z lekarstwem na ok 7 dni i obserwować reakcję.

W pierwszej kolejności proponuję sprawdzić, czy wypełnienie nie jest w jakimś miejscu za wysokie, czasem tak się zdarza zwłaszcza gdy leczymy pacjenta w znieczuleniu. Jeśli ból będzie się utrzymywał, ząb może wymagać leczenia kanałowego - w każdym przypadku głębokiego ubytku może taka konieczność wystąpić nawet pomimo braku wcześniejszych objawów.