Dzień dobry, 1. Od paru miesięcy odczuwam ucisk po lewej stronie głowy, w okolicy skroni, czasami p

2 odpowiedzi
Dzień dobry,
1. Od paru miesięcy odczuwam ucisk po lewej stronie głowy, w okolicy skroni, czasami przechodzi w lekki ból, który jest czasami odczuwam w policzku i pod żuchwą. Mam wadę zgryzu i problem z przeskakującymi, strzelającymi stawami s-ż. Do jakiego specjalisty udać się w pierwsze kolejności? Stomatologa, Ortodonty, Fizjoterapeuty? Ten ucisk odczuwam praktycznie cały czas i zależy mi szybkim zniwelowaniu.

2. Jaki specjalista zajmuję się diagnozowaniem i leczeniem problemów ze stawami s-ż i mięśniami twarzy? Czy wykonuje się jakieś badania obrazowe i kto kieruje na nie?
Dzień dobry,

opisana informacja jest złożonym problemem chorobowym.
Warto zadbać o to holistycznie i najlepiej znaleźć gabinet, gdzie specjaliści współpracują razem, aby stworzyć kompletną diagnostykę i plan leczenia.
''Jednoczasowo'' należy połączyć wizyty:
- u ortodonty, celem skorygowania wady zgryzu - leczenie długoterminowe.
- u fizjoterapeuty - celem oceny mięśni i stawu
- w pracowni ultrasonograficznej i radiologocznej - wykonać badania stawu skroniowo- żuchwowego / lek.ortodonta lub lek.dentysta
- u dentysty - celem diagnostyki zmian chorobowych zębów
- czasami również konieczna wizyta u neurologopedy lub psychologa.

Zapraszam na leczenie do naszego gabinetu Stomatologia Janczukowicz, zadbamy całościowo o zdrowie jamy ustnej i stawu skr.-żuch.

Z pozdrowieniami,
Stomatologia Janczukowicz
Kraków

Sugeruję wizytę: Konsultacja ortodontyczna - 250 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień dobry, z opisanym problemem proszę zgłosić się do lekarza protetyka który zajmuje się terapia stawów skroniowo żuchwowych, problemami z okluzją czyli zgryzem. Niestety nie wszyscy lekarze protetycy się tym zajmują, nadal jest to wąskie grono specjalistów. Lekarz prowadzący pacjenta, zazwyczaj wspólpracuje z zespołem, m.in. ortodonta, fizjoterapeuta, chirurg, itd., który prowadzi pacjenta holistycznie.
Pozdrawiam i zapraszam, Tomasz Żuchowski.