Dziecko z nadruchliwością a szkoła

1 odpowiedzi
Witam serdecznie, mam 9 letniego syna, który poszedł rok wcześniej do pierwszej klasy. Wtedy też pojawiły się pierwsze kłopoty. Syn nie potrafił siedzieć grzecznie w ławce, ciągle o wszystkim zapominał (prace domowe, różne rzeczy, które trzeba było przynieść na zajęcia itd.), gadał, przeszkadzał innym dzieciom w klasie. Zrobiłam z własnej ciekawości badanie w PPP pod kątem dojrzałości emocjonalnej dziecka do szkoły. Otrzymaliśmy opinię w której jest napisane, że syn jest inteligentny ponad przeciętną, ale ma podejrzenie nadruchliwości. Opinia była na klasy 1-3, a teraz wypadałoby powtórzyć badanie. Jakoś jakoś przez ten czas dawaliśmy radę. Miał cudowną Panią w 1-3, która będąc pedagogiem i terapeutą wiedziała jak do niego dotrzeć. I to był wspaniały czas dla syna. Teraz nowy wychowawca, z goła inne większe obowiązki i syn nie daje rady. Nie ogarnia wszystkiego, ciągle zapomina o ważnych rzeczach. Z ucznia 5/6 stał się uczniem 1/3 bo wynika to z jego roztrzepania. Nauczyciele ciągle mają do niego pretensje bo nie dość, że jest nieprzygotowany, to jeszcze przeszkadza na lekcji. Nawet koledzy już mają go dosyć. Chciałabym mu bardzo pomóc, zanim poczuje się w szkole obco i samotnie. Rozmawiałam z nauczycielami, powiedziano mi że podstawą bedzie nowa opinia. Gdzie najlepiej się udać z dzieckiem, jak mu pomóc? Dodam, że syn jest bardzo emocjonalny i ani kary ani nagrody i luzackie podejście rodziców nie pomaga. Brakuje mi sił. Chciałabym, żeby panował u Nas w domu względny spokój, a te sytuacje powodują tylko wieczne napięcia i kłótnie. Bardzo proszę o pomoc.
Witam, zapraszam do Naszej Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej EMPIRIA.PL celem sporządzenia diagnozy i wydania opinii.