Dziecko rostanie zamknięty w sobie

1 odpowiedzi
Moj syn ma 7 lat i jest bardzo zamknięty przezywa rostanie moje z jego tata jak mu pomoc .zwlaszcza ze chce znim mieszkać
Witam serdecznie :)
Pani synek przeżywa bardzo trudną sytuację i potrzebuje wsparcia zarówno z Pani strony jak i swego Taty. Kontakty z ojcem są synowi potrzebne do budowania prawidłowej, pozytywnej tożsamożści jako chłopca, a później mężczyzny. Rozmumiem, że martwi się Pani o swoje dziecko i szuka dla niego pomocy. Jedną z from pomocy będzie umożliwienie synowi jak najczęstszych spotkań z jego Tatą, kolejna możliwość to uszanowanie jego potrzeby "zamknięcia" , które może oznaczać że syn rozmyśla nad swoją nową sytuacją i prónuje ją zrozumieć. Może Pani czyatć mu baśnie terapeutyczne o rozwodach i radzeniu sobie ze stratą w sposób metaforyczny, który jest bardzo pomocny dzieciom. Oczywiście może też Pani zgłosić się do psychologoa w pobliżu swego domu i zasięgnąc porady osobiście.
Pozdarwiam