Dziecko od 2 tygodnia bylo karmione mlekiem Nestle Nan Optipro plus. Miało tendencję do ulewan więc

3 odpowiedzi
Dziecko od 2 tygodnia bylo karmione mlekiem Nestle Nan Optipro plus. Miało tendencję do ulewan więc zmieniłam w 4 tygodniu życia mleko na Bebilon AR proexpert. Ulewania się skończyły ale pojawił się problem z wyproznianiem .co w takiej sytuacji robic czy mam zmienić po raz kolejny mleko ,jeśli tak to na jakie ?a jeżeli nie to czy są jakieś sposoby dzięki którym mogę pomóc dziecku.
Szanowna Pani
Trudno ulewanie uznać za normę,Jest to jednak zjawisko bardzo powszechne i jeżeli temu nie towarzyszy zahamowanie tempa wzrastania ,to nie jest to powód do obaw.
Po 1.miesiącu życia można spróbować zagęścić mleko np.mąka kukurydzianą.Powinno się też dziecko ulewające wyżej układać.
Co do zaparć,to przyczyną mogą być upały- stolec ulega zagęszczeniu.Dopajanie powinno sprawę poprawić,ale trudno ocenić problem nie znając częstotliwości wypróżnień.

Jeśli po zmianie mleka zauważyła Pani tendencje do zaparć to można spróbować zmienić mieszankę mleczna na inna firmę. Często przynosi to poprawę..
Mieszanki AR, powodują często zaparcia, więc proponowałabym wrócić do Nan Optipro, jeśli w trakcie jego stosowania nie było zaparć, a tylko ulewanie. Ulewanie małych porcji mleka nie jest problemem zdrowotnym, pod warunkiem, że dziecko systematycznie przybiera na wadze. Należy też pamiętać o bezpiecznej pozycji podczas snu - na prawym boku, aby dziecko nie zakrztusiło się ulanym mlekiem.Ulewanie bywa też objawem poważnej wady przewodu pokarmowego jaką jest wrodzony przerost odźwiernika, ale wówczas dziecko nie przybiera, albo wręcz spada na wadze. U takich dzieci przeważnie obserwuje się nasilanie ulewania, a nie tendencje do jego ustępowania.