Dziecko choruje już 6 tydzień

3 odpowiedzi
Witam,
Od 17 pazdziernika do chwili obecnej mam problemy zdrowotne ze swoim synkiem, z którym najpierw trafiliśmy z zapaleniem gardła do prowadzącego go pediatry który przepisał mu Amotaks, po skończeniu podawania tego antybiotyku okazało się ze to nie zapalenie gardła tylko mononukleoza zakaźna i z okropna pokrzywką na całym ciele trafiliśmy do szpitala w leczeniu zastosowano: Lakcid, Ospen 750 000 j /5 ml, Allertec i Hydroxyzinum po 6 dniach wypisano nas podobno w stanie ogólnym dobrym z zaleceniem diety hypoalergicznej i kontynuowaniem podawania przez 4 dni kolejnego antybiotyku Ospen. Po skończonej dawce antybiotyku poszlismy na kontrolę lekarz stwierdził, że stan dziecka jest już dobry. Po kolejnych 2 dniach dziecko dostało 40 stopniowej gorączki i "szczekającego" duszącego kaszlu po wezwaniu karetki pogotowia stwierdzili ostre zapalenie krtani i znów wylądowaliśmy w szpitalu zastosowano Perfalgan, Pyralgina, Lakcid, Rhinowash w międzyczasie pojawił się nieżyt nosa który po inhalacjach ustąpił, wypisano nas po 7 dniach z zaleceniem podawania przez 4 dni trzeciego już antybiotyku Sumamed 0,1/5ml. Na drugi dzień po wypisie nieżyt noska powrócił. Po skończonej dawce podawania antybiotyku w drugiej dobie znów wystąpiła gorączka ok. 40 stopni i kaszel. Poszliśmy na konsultacje do innego już pediatry i okazało się że ma zainfekowane gardło i dostaliśmy antybiotyk Ceclor 250 mg/5 mli syrop Flumycon. Pomimo podawania tego antybiotyku gorączka nie ustępuje w nocy i nad ranem pojawia się ponad 39 stopni zbijamy ją paracetamolem 125 mg w czopkach na zmianę z Ibum forte w syropie. Cały czas osłuchowo czysty. Synek 25-go skończy 2 latka i 5 miesięcy i jeszcze nie chorował. Proszę o poradę.
Proszę panią dziecko ma prawdopodobnie zaburzenia odporności i/lub alergię.Polecam konsultację u immunologa klinicznego albo /i alergologa.

To przypadek typowo pediatryczny z objawami infekcji ( obecność gorączki) .Z wywiadu wynika ,że dziecko jest po mononukleozie , więc i odporność jest obecnie słaba. Proszę skonsultować z Pediatrą prowadzącym .
Myślę że pacjent cały czas miał stan zapalny dróg oddechowych a podawane leki przejściowo tłumiły objawy choroby.Bez zastosowania przyczynowego i wspomagającego leczenia proces chorobowy może utrzymywać się dłużej.