Dziecko 4.5 roku ma suchy kaszel bez kataru od ponad 3 tygodni kaszel teraz jest mniej intensywny al

4 odpowiedzi
Dziecko 4.5 roku ma suchy kaszel bez kataru od ponad 3 tygodni kaszel teraz jest mniej intensywny ale nadal jest dziecko otrzymuje nebud oraz lek na alergie ile taki kaszel może utrzymywać się
KASZEL , KTÓRY NIE USTAPIŁ PO 3 TYGODNIACH PO LECZENIU NEBBUDEM NALEŻY ZWREYFIKOWAĆ RTG KL. PIERSIOWEJ I WYKLUCZYĆ ZAPALENIE PŁUC, KTÓREGO OBJAWEM MOŻE BYĆ PRZEWLEKAJĄCY SIE KASZEL.

Może to są objawy astmy oskrzelowej i konieczne byłoby włączenie leczenia specjalistycznego (leczenie przeciwalergiczne takim nie jest), po konsultacji z alergologiem lub pulmonologiem. Wcześniej - wykluczyć inne przyczyny.
Do rozważenia - antybiotykoterapia.
Podane informacje są niewystarczające dla dobrej porady. Po infekcji może być stopniowo zmniejszający się kaszel, nawet przez 2-3 miesiące, ale ma on pewną charakterystykę, o której nie napisano ani słowa. Czy są inne przyczyny? Przez internet się nie da tego ustalić. Dobra porada to 15-20 minut rozmowy.
Witam. Niestety podaje Pani zbyt mało informacji żeby można było spróbować pomóc na odległość. Przede wszystkim brakuje informacji czy jest to pierwszy taki epizod, czy też taka sytuacja powtarza się a jeżeli tak z jaką częstotliwością i nasileniem. Nie polecam w takiej sytuacji rtg płuc, ponieważ uważam że doświadczony lekarz jest w stanie postawić prawidłową diagnozę, bez uciekania się do często niepotrzebnego naświetlania dziecka. Reasumując, nie można wykluczyć reakcji alergicznych ale o tym powinien zdecydować pediatra w czasie konsultacji. Warto wiedzieć, że podobne stany chorobowe da się leczyć bez sterydów i antybiotyków. Pozdrawiam Dr J.Czelej