Dziecko 10 lat ma leki i napięcie emocjonalne więc co podawać za leki

6 odpowiedzi
Dziecko 10 lat ma leki i napięcie emocjonalne więc co podawać za leki
Proszę zgłosić się na konsultację psychiatryczną. Nie sposób cokolwiek polecać bez zbadania pacjenta.

Proszę skontaktować się z paychiatrą dziecięcym. Bez konsultacji nie polecam na własną rękę podawania dziecku żadnych farmaceutyków. Pozdrawiam
Polecam konsultację z psychologiem dziecięcym lub w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Być może objawy dziecka wymagają terapii psychologicznej lub terapii rodzinnej (cała rodzina spotyka się wtedy z terapeutą, aby pomóc dziecku, które ma objawy). Jeśli wskazana będzie konsultacja psychiatryczna, psycholog z pewnością to zasugeruje. Ważne aby nie zwlekać szukaniem pomocy, bo trudności mogą się nasilać. Pozdrawiam, Barbara Romanowska
Dzień dobry
Nie podawać leków bez konsultacji psyciatrycznej i wizyty u psychologa dziecięcego. Być może obędzie się bez lekarstw. Wszystko zależy jaka jest przyczyna lęków i napięcia. Zachęcam do przeprowadzenia wnikliwej diagnozy z psychologiem, zanim zdecyduje się Pani na farmakoterapię.
Pozdrawiam
Magdalena Kaczmarczyk
Proszę udać się do Poradni Psychologiczno-pedagogicznej, psycholog dziecięcy będzie mógł rozpoznać problem i skieruje, jeśli uzna za konieczne, do psychiatry dziecięcego.
Samodzielnie proszę nie leczyć dziecka.
Bardzo proszę nie próbować leczenia farmakologicznego ani inwazyjnych metod naturalnych bez konsultacji z lekarzem. Odpowiednio dobrany specjalista, profesjonalnie skomponuje farmakoterapię, która powinna iść z terapią części psyche. Niestety sama farmakoterapia jedyne wyciszy objawy, nie niwelując ich źródła.
Pozdrawiam serdecznie