Dziąsła problem

15 odpowiedzi
Pojawiła mi się dziwna kropka od wewnątrz szczebli przy podniebieniu która przebiła tak jakby na zew stronę , jest to między jedynka a dwójka dodatkowo podniebienie przy jedynkach wyszło na nim cos dziwnego jakby afta i dodatkowo gdyby tego było mało wyszła mi na dolnej wardze jakby zimno , kupiłam dzisiaj płyn tantum werde nie wiem zobaczymy proszę o napisanie co to może byc
Dzień dobry, z podanego przez Panią opisu można podejrzewać, że istnieje jakiś stan zapalny przy korzeniu prawdopodobnie martwego zęba (jedynki lub dwójki). Aby móc w pełni zdiagnozować problem należy wykonać zdjęcie rentgenowskie tych zębów oraz dokonać dokładnej oceny stanu zębów. Opryszczka wargi dolnej mogła się zejść w czasie z zaostrzeniem stanu zapalnego ze względu na osłabienie odporności. Na opryszczkę polecam preparaty miejscowe dedykowane tym problemom. Dostępne są również leki doustne przeciwko opryszczce dostępne na recepte, która można przepisać po dokładnym badaniu lekarskim. Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry, z opisu wnioskuję że może to być afta lub przetoka ropna od zęba.
Proponuję udać się do lekarza dentysty aby to dokładnie zdiagnozował.
Pozdrawiam
bedę strzelał bo za mało szczegółów najprawdopodobnie zapalenie jamy ustnej
pozdrawiamy rojekdental.pl
????????????
Dzień dobry . Przykro mi, ale bez zobaczenia tego przypadku, nie umię odpowiedzieć na to pytanie. Zapraszam do odwiedzenia mojej praktyki.
Witam!
Z Pani opisu, trudnego do domyślenia się, podejrzewam przetokę pochodzącą ze stanu zapalnego wewnątrz " jedynek bądź dwójek". Jednak cechy tego stanu mają burzliwsze objawy, o których Pani nie pisze. więc przyjmujmy, że to stan zapalny jamy ustnej niewiadomego pochodzenia powikłany opryszczką na skutek działania słońca - herpes solaris.
Proszę kupić w aptece płyn do płukania jamy ustnej Eludril i postępować zgodnie z etykietą na opakowaniu. Jest to substancja bardzo pomocnicza w ograniczeniu bytowania i rozmnażania się bakterii beztlenowych. Powinna pomoc. Jeśli w ciągu 7 dni sytuacja nie zmieni się, bądź pogorszy proszę udać się do lekarza specjalisty stomatologa o specjalności chorób przyzębia oraz błon śluzowych jamy ustnej - periodontologa.
Jeśli Tantum Verde nie pomoże to konieczna będzie wizyta w gabinecie stomatologicznym gdyż bez badania wizualnego nie mogę w 100 % odpowiedzieć na pytanie. W przypadku zwykłych aft Tantum Verde bardzo dobrze działa, więc intuicyjnie dobrze Pani postąpiła.
Witam serdecznie,
Ciężko stwierdzić co to jest bez obejrzenia takiej zmiany. Może to być zarówno zmiana zapalna w tej okolicy, może to być podrażnienie błony śluzowej, ale równie dobrze opisywane dolegliwości mogą nie być w żaden sposób ze sobą powiązane.
Warto chodzić regularnie na przeglądy stomatologiczne, nawet jeśli nic nam nie dolega. Problemy związane z zębami bardzo często na początku rozwijają się bezobjawowo. A im na wcześniejszym etapie rozpocznie się ewentualne leczenie, to nie tylko jest ono przyjemniejsze, ale też i mniej kosztowne.
Opisany stan nie jest jednoznaczny i może być spowodowany stanem zapalnym przy wymienionych zębach i/lub wirusem opryszczki
Proszę wybaczyć, ale tego typu zmiany można ocenić wyłącznie na podstawie oceny na fotelu. Mimo całej mojej sympatii do środków komunikacji elektronicznej trudno odpowiedzialnie ustosunkować się do "czegoś dziwnego" w formie tekstowej :). Pozdrawiam i zapraszam do gabinetu. RS
Trzeba prześwietlenie zrobić i zbadać zmianę. Pozdrawiam
Witam, obawiam się, że to przetoka ropna. Konieczna wizyta w gabinecie. Pozdrawiam A.Tułecki
Bez badania, trudno o dobrą diagnozę i leczenie.
Zapraszam na badanie jamy ustnej. Ocenę i diagnozę.
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam, bardzo ciężko oceniać zmiany na błonach śluzowych nie widząc pacjenta, najlepiej będzie udać się na wizytę do stomatologa