Dysplazja stawu biodrowego u dziecka.

1 odpowiedzi
Witam, mam problem z niespełna 4 miesięcznym synkiem. Na wizycie u ortopedy (w tym tygodniu) stwierdzono dysplazje stawu wg Graaf'a 2d (lekarz stwierdził, że nie jest tak do końca 2d, ale tak przyjmiemy). Mamy zalecenie noszenia dziecka „na żabę” i spanie we fretce. Jestem zła i przerażona, ponieważ w szpitalu zbagatelizowano sprawę. Po porodzie mały miał stwierdzone zniekształcenie 2. i 2b (o czym mnie nie poinformowano, nic mi nie tłumaczono), kazano mi jedynie nosić dziecko na żabę i zgłosić się do ortopedy po 3 miesiącach (!). 3 pediatrów również nie zwróciło uwagi na zwyrodnienie. Gdybym poznała powagę sytuacji, na pewno zgłosiłabym się dużo szybciej. Chciałam zasięgnąć porady innego ortopedy (mimo, że nie wątpię w umiejętności aktualnego lekarza) i stąd moje pytanie, czy udziela Pan konsultacji w sprawie takich maluszków? Boję się, że moje dziecko będzie skazane na operację.
Witam serdecznie,
udzielam porad starszym dzieciom, ale polecam Panie doktor: Kingę Guszkiewicz-Fras i Katarzynę Płocieniak we Wrocławiu. Pozdrawiam

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 1 pytań dotyczących: Dyspazja stawu biodrowego