Dyskopatia szyjna w starczym wieku.

3 odpowiedzi
Mam problem z kręgosłupem szyjnym. Od 3 lat leczę się bezskutecznie ; sanatorium, rehabilitacja itp. nie przyniosły poprawy stanu zdrowia, ostatnio pojawiły się niepokojące objawy :ból szyi oraz stawu ramiennego wraz z lewą ręką. Bolą mnie plecy, mam zawroty głowy i bóle, pogorszenie się wzroku, szum w uszach, jak idę to mnie znosi na prawo lub lewo jakbym miał stracić przytomność albo jakbym był napity, zachwianie równowagi. Oto opis rmi odcinka c : Obniżona wysokość tarczy międzykręgowej c5/c6, hechy obniżenia tarczy międzykręgowej c6/c7. Osteafity na przednio i tylno bocznych krawędziach trzonów kegów c3/c4/c5/c6/c7 cechy przewężenia otworów m-k na poziomach c3/c4/c5/c6/c7. Cechy centralo dwubocznej profuzji krążka m-k na poziomach przestrzeni c3/c4 bardziej lewobocznej. Cechy ucisku worka oponowego. Centralno dwuboczna profuzja krążka m-k na poziomach przestrzeni c4/c5 bardziej lewostronna. Cechy ucisku worka oponowego. Szerokopodstawna centralo lewostronna przepuklina krążka na poziomach przestrzeni m-k c5/c6. Znacznego stopnia zmniejszenie rezerwy planowej przedniej głównie od strony lewej z hecami ucisku przedniej lewej powierzchni rdzenia kręgowego i cechami obustronnymi konfliktu tarczówko korzeniowego. Centralno lewostronna wypuklina krążka m-k na poziomach przestrzeni c6/c7. zmniejszenie rezerwy planowej przedniej os strony lewej z hecami modelowania przedniej lewej powierzchni rdzenia kręgowego lewostronnego nonfliktu tarczówko korzeniowego.
Witam, proponuję zgłosic sie z tym badaniem , z opisu wynika że choroba jest b zaawansowana i może wymagac leczenia chirurgicznego
pozdrawiam
Piotr Winkler

Jeśli nie ma osteoporozy to postepowanie takie jak u młodych. Densytometrię (badanie gęstości kości) zalecałbym.
Opis rezonansu sugeruje zaawansowaną ciasnotę kanału kręgowego. Może ona być przyczyną opisywanych dolegliwości. Wskazana jest konsultacja neurochirurgiczna.