Dyskopatia ledziwiowa

6 odpowiedzi
Dzien dobry

Przedstawiam czesc opisu z rezonansu,,Zmiany degeneracyjne krazka miedzykregowego L5/S1,obnizony sygnal w sekwencji T2 zaleznej z krazka,obnizona jego wysokosc oraz centralno-dwuboczna protruzja,nieco wieksza po stronie prawej,szerokosc podstawy 25mm,na glebokosc 8 mm ''

Problem trwa juz prawie poł roku ale przez caly czas nie bylo to jakosc dokuczliwe,czyli przewaznie jakies uklucie w posladku mniejsze lub wieksze. Niestey dwa tygodnie temu mialem ostry jak dla mnie atak z wygieciem ciala oraz przykurczami i bolami.Pojawilo sie rowniez dretwienie stopy,uda i lydki. Od kilku dni jest lepiej choc dretwienie jescze jest i noga troche slabsza.

Prosze o szczera odpowiedz czy jest u mnie szansa na wyleczenie poprzez fizjoterapie czy tylko operacja?

Z góry dziekuje
Witam. przedstawia Pan opis MRI co jest tylko częścią diagnozy ,najwazniejsze to objawy kliniczne ,testy funkcjonalne ,czy jest odruch skokowy? jednakże warto podjąć terapię u fizjoterapeuty mający doświadczenie w problemach bólowych kręgosłupa ,zobaczyć jakie będą reakcje,i na podstawie tych informacji można podjąć decyzję.Pozdrawiam.

Witam Pana,
Wg mojej wiedzy warto spróbować metody McKenziego. Skoro objawy delikatnie ale jednak ustępują jest to dobra informacja.
Warto zrobić trochę testów i spróbować podjąć się terapii.

Pozdrawiam serdecznie,
Malwina Jachowicz
Witam. Jest szansa poprzez fizjoterapię.
Witaj,
Każda postać dyskopatii jest inna i każdy Pacjent inaczej ją przechodzi ale jeśli nie ma typowych objawów ogona końskiego to zawsze jest nadzieja. Znajdź Osteopate i niech on po badaniu manualnym więcej Ci powie. Przegięcie tułowia w wyniku napięcia mięśni na skutek masy jądra miazdzystego, która po rozlaniu sie dała rozległy nacisk na korzeń nerwowy - to powoduje niedokrwienie korzenia rdzeniowego i bol. Jeśli poprawi sie ukrwienie na tym obszarze i zwiększy sie elastyczność tkanek miękkich to jest szansa na poprawę. Samemu robiąc cos na sile możesz sobie pogorszyć! Ww poprawa zmniejszy Ci uczucie drętwienia i występujący spazm mięśniowy, który jest mechanizmem obronnym, minie. Wymaga to pracy z Osteopata ale jest to możliwe. Jeśli wiesz jak rozciąga sie mięśnie pośladka i mięsień gruszkowaty to zacznij od tego w domu ale nie moze to zwiększać Ci objawów. Możesz tez odcinek lędźwiowy rozgrzać termoforem
Daj znac jakie masz postępy - tel masz na mojej stronie internetowej
Pozdrawiam
Właściwie nie powinno się odpowiadać na takie pytanie bez badania pacjenta, mogę jednak zapewnić, że większość pacjentów zwleka dość długo z pierwszą wizytą u specjalisty, doprowadzając się niejednokrotnie do znacznie poważniejszych opisów rezonansu - należy jednak pamiętać, że wyniki badań obrazowych należy traktować z dystansem! - a mimo to fizjoterapia potrafi sprawdzić cuda:) I tu kolejna dygresja - fizjoterapia fizjoterapii nierówna... Pozdrawiam
Od pół roku mogą być odczuwalne skutki nieleczonego lub źle leczonego problemu. Operacja jest ostatecznością tym bardziej, że objawy się wycofują co pozwala domniemywać,iż poprzez terapię będzie można złagodzić obecne objawy. Zachęcam do rozpoczęcia rehabilitacji pod okiem dobrego terapeuty.