Dyskopatia L5/S1

6 odpowiedzi
Dzien dobry.

Proszę o porade w sprawie dyskopatii. Podaje czesciowy opis z rezonansu.

,, Zmiany degeneracyjne krązka miedzykregowego L5/S1,obnizony sygnal w sekwencji T2 zaleznej z krazka,obnizona jego wysokosc oraz centralno-dwuboczna protruzja,nieco wieksza po stronie prawej,szerokosc podstawy 25mm,na glebokosc 8mm.

Problem pojawil sie jakies pol roku temu i nie bylo jakis ciezkich momentow,chwilami jakies klucie w posladku mniejsze lub wieksze,przewaznie z samego rana ale po rozchodzeniu bylo ok.Dwa tygodnie temu mialem ostry atak bolowy z wygieciem ciala oraz z dretwieniem uda,lydki oraz stopy. Teraz jest lepiej i poruszam sie normalnie do momentu jak nie poczuje pieczenia.

Czy przy takiej przepuklinie oraz ostatnich dolegliwosciach mozna sie ratowac terapia manualna?

Z groy dziekuje za informacje
Dzień dobry.

Średni rozmiar protruzji oraz opisane objawy wskazują, że leczenie zachowawcze w postaci terapii manualnej może przynieść pozytywny efekt. Niemniej konieczne jest jeszcze przeprowadzenie szczegółowej diagnostyki funkcjonalnej i neurologicznej, które uzupełnią rozpoznanie obrazowe oraz wcześniej opisane objawy.

Dopiero wtedy będzie można podjąć próbę leczenia. Pozytywna zmiana objawów będzie stanowiła informację o konieczności kontynuowania terapii.

Terapia manualna wraz z odpowiednio zaplanowanymi ćwiczeniami będą najlepszym rozwiązaniem. Fizykoterapia czy zwykły masaż nie przyniosą pożądanych efektów.

Zapraszam na pierwszą wizytę konsultacyjno-diagnostyczną, po której będę w stanie udzielić bardziej precyzyjnych informacji.
Sugeruję wizytę: - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Przy pomocy terapii manualne, a później odpowiednich ćwiczeń, można całkowicie zniwelować opisywane objawy. Ciężko jednak diagnozować pacjenta po samym opisie. Dlatego zapraszam do gabinetu.
Pozdrawiam
Terapia manualna jest najskutecznjesza forma leczenia w takich przypadkach .
Witam, powiedziałbym, że nawet trzeba:) Prawdopodobnie terapia manualna będzie najskuteczniejsza w Pana przypadku. Zbagatelizował Pan kłucie w pośladku i problem ewoluował co wywołało ten ostry epizod.
Wynik badania MRI i objawy, które Pan opisuje są niewątpliwie wskazaniem do zastosowania terapii manualnej.
Pozdrawiam
Dzień dobry, Idealny pacjent do rehabilitacji. Terapia manualna i ćwiczenia powinny przynieść oczekiwane rezultaty. Pozdrawiam i zapraszam Sławek
Terapia manualna u wykfalikowanego fizjoterapeuty proponuje metodę coxa